Baza wiedzy Data publikacji: 04/07/2019

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Zadbaj o komfortową kąpiel z SANPLAST SA

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Zadbaj o komfortową kąpiel z SANPLAST SA

Na co dzień troszczymy się o bezpieczeństwo swoich bliskich na wiele sposobów. Jesteśmy przezorni i dbamy o to, aby samochód którym się poruszamy dawał pewność na drodze, a dom w którym mieszkamy ochraniał przed warunkami zewnętrznymi i stwarzał najlepsze warunki do życia. O bezpieczeństwo możemy też zadbać w łazience biorąc codzienną kąpiel i dbając o higienę. Jak? SANPLST SA przedstawia kilka prostych sposobów.


Pomyśl o antypoślizgowości

Mimo, że kwestia antypoślizgowości w łazience wydaje się oczywista, to warto zadbać o poprawienie bezpieczeństwa w tym obszarze. Nietrudno o niebezpieczny wypadek poprzez poślizgnięcie się na mokrych płytkach lub w wannie, dlatego dobrze położyć szczególny nacisk na ten problem, szczególnie gdy wśród domowników znajdują się dzieci lub seniorzy. Jeżeli na podłogę wybraliśmy płytki z połyskiem, można położyć na nią specjalną matę przy wyjściu z wanny lub ze strefy prysznicowej. To nieduży wydatek, który w znaczący sposób podnosi bezpieczeństwo w łazience.

W przypadku brodzików, rozwiązanie jest proste. Warto zdecydować się na produkty, które są  fabrycznie wyposażone w specjalną powłokę. Pro Safe System, która gwarantuje najwyższą klasę antypoślizgowości C – jest opcjonalną powłoką brodzików marki Sanplast. Jest ona trwale aplikowana w procesie produkcji na powierzchnię brodzików. Pro Safe System stosowana jest na akryl lub odlew mineralny gwarantując bezpieczeństwo użytkowania, a przy tym tworząc ciekawy efekt wizualny ze względu na punktowe nałożenie.

Co więcej, Sanplast posiada w swojej ofercie także brodziki wykonane z odlewu mineralnego z powierzchnią strukturalną, których jedną z najważniejszych cech charakterystycznych jest antypoślizgowość. Seria Structure Mineral charakteryzuje się klasą antypoślizgowości C oraz Open Structure Mineral – z klasą antypoślizgowości B. Polski producent przykłada bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa swoich produktów.

Kąpiel bez barier

Wchodzenie i wychodzenie z wanny lub spod natrysku to momenty w których nietrudno o poślizgnięcie. Aby zminimalizować to ryzyko, warto o nim pomyśleć już na etapie urządzania wnętrza lub remontu. Doskonałym rozwiązaniem jest instalacja bezbarierowej kabiny prysznicowej typu Walk-In umożliwiającej przechodzenie ze strefy prysznicowej do reszty łazienki bez żadnego progu. Dobrze też zadbać o szerokie wejście pod natrysk, które dodatkowo zapewni ciekawy i nowoczesny efekt wizualny. To wygodne rozwiązanie nie tylko dla osób starszych i dzieci, ale wszystkich domowników. W przypadku montażu wanny warto zastanowić się nad instalacją takiej, z której będzie można łatwo wyjść, sprawdzą się też dodatkowe uchwyty, które można estetycznie wkomponować w stylistykę łazienki. Podobnie w kabinie – przydadzą się zarówno uchwyty, jak i składane siedziska. Dzięki nim każdy z domowników będzie mógł bezpiecznie i wygodnie skorzystać z prysznica.

Baza wiedzy Data publikacji: 04/07/2019

Produkty powiązane