Inspiracje Data publikacji: 13/05/2024

Ceglana ściana w łazience

Ceglana ściana w łazience

Cegła w łazience? To może brzmieć nietypowo, ale ceglana ściana może dodać charakteru i unikalnego stylu każdemu wnętrzu. Cegła doskonale nadaje się do łazienki, wprowadzając do niej surowy, industrialny klimat, który jest jednocześnie przytulny i elegancki. Jeśli odpowiednio zabezpieczysz cegłę przed wilgocią, będzie ona trwałym i pięknym elementem twojej łazienki. Przedstawiamy, jak połączyć cegłę z innymi materiałami, jakie kolory najlepiej do niej pasują oraz jak zaaranżować łazienkę, aby ceglana ściana była jej główną ozdobą.

Czy cegła nadaje się do łazienki?

Cegła do łazienki i dodatki, które się dobrze prezentują

Ściana z cegły świetnie sprawdzi się w łazience, pod warunkiem, że jest odpowiednio zabezpieczona. Najważniejsze jest zabezpieczenie cegły przed wilgocią i pleśnią. Warto wykorzystać w tym celu specjalnych impregnatów lub lakierów, które zabezpieczą powierzchnię cegły, nie zmieniając jej naturalnego wyglądu. Odpowiednie zabezpieczenie sprawi, że cegła będzie trwała i łatwa w utrzymaniu czystości.

Jeśli nie chcesz inwestować w impregnację cegły, dobrze na ścianie w łazience inspirowanej stylem industrialnym, wyglądać będą także płytki ceglane. Wybór na rynku jest bardzo szeroki i można dopasować ten materiał, który najbardziej nam odpowiada.

Co więcej – na tle ceglanej ściany białe wanny, kabiny prysznicowe z wyrazistymi detalami, biały brodzik czy jasne płytki będą stanowiły centrum całego wnętrza.

Z czym połączyć cegłę w łazience?

Ceglana ściana będzie ciekawie prezentowała się w przestrzeni łazienkowej jeśli połączymy ją z detalami, które nie tylko ją uzupełnią ale i podkreślą cały styl pomieszczenia:

  • połączenie cegły z drewnem wprowadzi do wnętrza ciepło i naturalność - drewniane meble, półki czy dodatki doskonale komponują się z surowością cegły, tworząc harmonijną i przytulną przestrzeń;
  • elementy metalowe, armatury, uchwyty, ramy luster czy lampy, podkreślą industrialny charakter cegły - dobrze sprawdzą się tutaj czarne lub białe wersje kolorystyczne;
  • wszelkie przeźroczyste szklane kabiny prysznicowe czy półki, dodadzą lekkości i nowoczesności wnętrza, w którym pojawia się cegła - szkło doskonale równoważy jej masywność wprowadzając do wnętrza przestronność.

  Cegła na ścianie

Cegła na ścianie – jakie kolory do niej pasują?

Aby czerwona cegła nie zdominowała wnętrza łazienki, należy wprowadzić dodatkowe kolory:

  • biele - białe ściany, płytki podłogowe czy meble w kolorze białym oraz produkty białego montażu wprowadzają do łazienki świeżość, dodatkowo świetnie będą kontrastowały z cegłą, podkreślając jej strukturę i kolor;
  • szarości - od tych jasnych po te ciemne – tworzą z cegłą elegancką i nowoczesną przestrzeń;
  • czerń - dodaje wnętrzu nie tylko wyrazistości ale sprawia, że ceglane elementy stają się tłem, dla pozostałych produktów użytych w aranżacji – całość nabiera przemysłowego stylu i świetnie się ze sobą harmonizuje;
  • zieleń - rośliny, dodatki czy akcenty w odcieniu zieleni wprowadzą do łazienki naturalność i świeżość, doskonale komponując się z ciepłymi tonami cegły jednocześnie równoważąc je.

Łazienka z cegłą na ścianie – aranżacja

Aranżacja łazienki z cegłą na ścianie i kabiną Free Line II

Tutaj jedną z głównych ról odgrywa ściana wyłożona czerwoną cegłą. Pozostałe ściany są pomalowane na jasną szarość, co tworzy harmonijną, ale wyrazistą bazę. Na tle ceglanej ściany znajduje się biała umywalka, która stanowi centralny punkt łazienki. Nad nią powieszono okrągłe lustr w metalowej ramie, które podkreśla industrialny charakter wnętrza. Szklane drzwi prysznicowej nadają lekkości wnętrzu a oświetlenie w postaci industrialnych lamp sufitowych tworzy ciepłą, przyjemną atmosferę.

Inspiracje Data publikacji: 13/05/2024