Jak zamontować brodzik?

Baza wiedzy Data publikacji: 28/07/2022

Jak zamontować brodzik?

Jak zamontować brodzik?

Kabina prysznicowa z brodzikiem to nadal jedno z bardziej popularnych rozwiązań podczas urządzania łazienki — bez względu na jej metraż. Szczególnie sprawdza się ono w momencie kiedy planujemy remont już istniejącej łazienki i ogranicza nas np. brak spadu, potrzebnego w przypadku chęci zamontowania kabiny bez brodzika.

W swojej ofercie proponujemy różnorodne modele brodzików. Wybór odpowiedniego brodzika to w znacznej mierze kwestia gustu i komfortu użytkowania, w połączeniu z dobrze dopasowaną kabiną prysznicową to gwarancja zadowolenia na długie lata.

Brodziki na stelażu występują w wariantach o różnej głębokości oraz kształcie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, oferujemy akcesoria do montażu brodzików prysznicowych (w tym np. obudowy i syfony), które ułatwią samodzielną pracę.

Montaż brodzika - od czego zacząć?

Samodzielny montaż brodzika do kabiny prysznicowej należy rozpocząć od zapoznania się z wytycznymi, opisanymi w instrukcji montażu dostarczanej przez producenta. Co więcej, uprzednie zgromadzenie odpowiednich narzędzi ułatwi nam późniejszą pracę. Gdy już skompletujemy wkrętarkę, wiertła, miarę, poziomicę, ołówek, klucze i wkrętaki, piłka do metalu, klej oraz silikon — możemy przystąpić do montażu wybranego przez nas brodzika.

Jak prawidłowo zamontować stelaż w brodziku?

montaż brodzika

Montaż zaczynamy od przykręcenia dołączonego zestawu nóżek do spodu brodzika – posługujemy się wkrętarką lub wkrętakami. W zależności od wybranego modelu mogą to być pojedyncze nóżki  lub dwa profile wraz z nóżkami. Wysokość stelaża należy dopasować do rozmiaru obudowy oraz dostosowania do niej wysokości nóżek stelaża poprzez regulacje na gwintowanej szpilce . Następnie sprawdzamy czy całość stoi równo na podłożu, w tym momencie przydatna będzie poziomica, aby sprawdzić, czy po postawieniu brodzika jest on wypoziomowany. Pamiętaj, aby przed podłączeniem do kanalizacji, dokładnie sprawdzić czy całość konstrukcji jest do e dobrze dopasowana. 

Jak podłączyć brodzik?

montaż brodzika

Po skręceniu elementów stelaża, dopasowujemy brodzik do docelowego miejsca, w którym ma się znajdować. Na podłodze zaznaczamy punkt odpływu brodzika, następnie umieszczamy tam syfon. Właściwy rodzaj syfonu kompatybilny z wybranym modelem brodzika, znaleźć można w akcesoriach do brodzików Sanplast. Następnie łączymy odpływ z  dolną częścią syfonu, za pomocą rury, najczęściej elastycznej, którą w razie konieczności można przyciąć piłką do metalu. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby żadna z uszczelek się nie podwinęła, dobrym rozwiązaniem będzie nasmarowanie uszczelek oraz końcówek rur specjalną substancją lub… płynem do mycia naczyń.

Szybki i sprawny montaż brodzika

montaż brodzika

Jak widać montaż brodzika nie jest tak trudny, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Po podłączeniu do infrastruktury kanalizacyjnej ustawiamy brodzik z nóżkami w wyznaczonym miejscu i skręcamy górną część syfonu z dolną. Na tym etapie dobrze jest przeprowadzić próbę szczelności, co pozwoli zweryfikować, czy dobrze zamontowaliśmy syfon. Jeśli pojawi się przeciek , należy ponownie sprawdzić poprawność montażu, w tym ułożenie uszczelek. Jeśli nasz brodzik jest już szczelny, ściągamy z niego folię zabezpieczającą i przystępujemy do montażu obudowy.

Jak zamontować obudowę?

Obudowy Sanplast to nie tylko najwyższa jakość produktu - to również sprawny i prosty montaż - założenie ich jest możliwe w mgnieniu oka. Podobnie dostęp do przestrzeni pod brodzikiem (w razie awarii lub prac konserwacyjnych), jest bezproblemowy i szybki. W tym celu należy do spodniej strony brodzika, blisko rantu przykręcić specjalne uchwytu dołączone do zestawu. Po końcowym zamocowaniu brodzika obudowę wsuwamy w  uchwyty i już obudowa jest na swoim miejscu.

Po zamontowaniu obudowy, wszystkie szczeliny przy ścianie, wypełniamy silikonem. Pamiętajmy jednak, że możemy korzystać z brodzika prysznicowego dopiero po całkowitym wyschnięciu silikonu.

Baza wiedzy Data publikacji: 28/07/2022