Baza wiedzy Data publikacji: 22/07/2019

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele wzorów, kształtów i wielkości kabin prysznicowych. Z tradycyjnymi brodzikami i rozwiązaniami typu Walk-in, z drzwiami przesuwnymi i skrzydłowymi. Każda z nich ma swoje zalety i sprawdza się w innych wnętrzach. Jaką wybrać do swojej łazienki?

Przede wszystkim musimy zadecydować, w którym miejscu łazienki ma powstać strefa prysznicowa. Zależnie od tego, czy chcemy zamontować natrysk we wnęce, w rogu pomieszczenia lub przy ścianie, będziemy mogli wybierać spośród określonych opcji. Rozwiązania, które sprawdzą się w różnych łazienkach i trafią w rozmaite gusta posiada w swojej ofercie firma Sanplast S.A.

Jaki kształt lepiej pasuje do łazienki?

Najważniejsze to rozstrzygnąć posadowienie kabiny!

Od lat najchętniej wybierane są rozwiązania narożne – sprawdzają się szczególnie w niewielkich łazienkach i pozwalają w optymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń. Mogą być zarówno kwadratowe lub prostokątne, jak i półokrągłe. Każda z nich może mieć różne sposoby otwierania drzwi.

Kolejna opcja to drzwi skrzydłowe. Są solidne i proste w swojej budowie, jednak do ich montażu wymagana jest odpowiednia przestrzeń. Umieszcza się je na zawiasach i otwierają się tak, jak tradycyjne drzwi do pomieszczeń. Zarówno jedno, jak i dwuskrzydłowe drzwi sprawiają, że strefa, zostaje odpowiednio oddzielona od reszty pomieszczenia, a ich estetyka dopełnia prostego, nowoczesnego designu łazienki.

 

 

 

Baza wiedzy Data publikacji: 22/07/2019

Produkty powiązane