Jakie kolory sprawdzają się najlepiej w łazience?

Inspiracje Data publikacji: 14/12/2018

Jakie kolory sprawdzają się najlepiej w łazience?

Jakie kolory sprawdzają się najlepiej w łazience?

Projektując łazienkę, warto przemyśleć nawet najmniejsze szczegóły. Jest to bardzo istotne, gdyż jest to pomieszczenie, w którym aranżacja zmienia się najrzadziej. Funkcjonalność, wygoda i dobre rozplanowanie jest bardzo istotne, ale dobór kolorystyki jest równie ważny. Sprawdź nasze rady, które przydadzą Ci się podczas wybierania aranżacji ścian w łazience i wykorzystaj je w swoich projektach!

Co oznacza kolor Twojej łazienki?

Każdy kolor posiada swoją ukrytą moc. Oczywiście nie tak dosłowną, bo nie ma tutaj mowy o lewitacji, czy czytaniu w myślach. Siła kolorów polega na ich oddziaływaniu w określony sposób na człowieka. Dlatego przed wyborem motywu przewodniego, warto poznać jego przesłanie. W taki sposób, można kolorami dostosować miejsce do jego przeznaczenia oraz usposobienia osób, które będą z niego korzystać. Kolorystyka jest również ważna z innego względu – funkcjonalności. Łazienka o poranku ma pobudzać do działania, a wieczorem być miejscem relaksu i komfortu. Jakie kolory sprawdzą się więc w Twojej łazience? Poznaj kilka naszych propozycji!

Biała łazienka – bezpieczny wybór

Łazienki w kolorze białym to chyba najpopularniejsze rozwiązanie. Dlaczego? Wpływa na to kilka powodów. Jednym z nich jest na przykład przeważająca ilość białej ceramiki do łazienki. Co prawda wszystko się zmienia, a płytki łazienkowe są dostępne już w szerokiej palecie barw, to jednak biel łazienkowa jest dalej mocnym trendem. Biała barwa daje poczucie czystości, higieny i jest bardzo uniwersalna. Zastosowanie jej na ścianach zawsze optycznie powiększa pomieszczenie. Połysk dodatkowo wzmaga ten efekt i nawet mała łazienka, może stać się dla wzroku bardziej przestronna. Biel jest ponadczasowa i prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj by przełamać białe ściany jakimiś kolorowymi elementami, lub przedmiotami wykonanymi z materiału o ciekawej fakturze.

W estetycznie wykonanej łazience, w której każdy detal został dopieszczony, doskonale sprawdzi się prysznic walk-in, głównie z uwagi na swój minimalistyczny charakter. Idealnie podkreśli zarówno płytki podłogowe imitujące drewno czy fazowane kafle na ścianie. Jeśli zdecydowaliśmy się na klasyczne wyposażenie łazienki w formie wanny, wanna z parawanem również pozwoli na podkreślenie eleganckiego wykończenia i wysokiej higieny, dzięki skontrastowaniu szkła i dowolnie wybranej płytki. Podobny efekt da umywalka prostokątna – w kolorze białym, o zdecydowanych liniach podkreśli nowoczesny wystrój.

Elegancja w czarnej postaci

Czerń to synonim klasyki. Zastosowanie jej w nadmiarze, może optycznie pomniejszyć pomieszczenie, przez co łazienka będzie przygnębiająca. Jednak odpowiednie wyważenie koloru może wprowadzić bardzo szykowną, niebanalną kreację łazienkową. Połączenie z różnymi odcieniami szarości, a nawet zestawienie z mocną czerwienią, żółcią czy pomarańczą wprowadzi nowoczesny szlif i będzie wyglądało niezwykle designersko.

Mocne kolory – tylko w połączeniu

Łazienki w nadmiarze koloru mogą najzwyczajniej przytłoczyć korzystających z niej mieszkańców. Dlatego pamiętaj, że jeśli zechcesz zastosować w swojej łazience zieleń, żółć, czerwień, niebieski czy inne fiolety i pomarańcze – zastosuj go tylko na jednej lub maksymalnie dwóch ścianach. Unikniesz „zatłoczenia” kolorem. Zawsze bezpiecznie przełamać wszystkie kolory bielą, która stonuje nawet najbardziej krzykliwe kolory. Postaw również na dodatki w kolorze. W taki sposób, Twoja łazienka będzie wyglądała modnie, a wszystkie elementy wystroju będą wzajemnie się uzupełniać.

Inspiracje Data publikacji: 14/12/2018

Produkty powiązane