Inspiracje Data publikacji: 30/11/2018

Jakie rośliny możemy zaaranżować w łazience?

Jakie rośliny możemy zaaranżować w łazience?

Rośliny w domu to świetny sposób na stworzenie przytulnego wnętrza. Ożywiają pomieszczenie i nadają mu zupełnie inny klimat. W myśl tej zasady, rośliny są też świetnym pomysłem w łazience. Sprawdź, jakie rośliny można w niej postawić oraz jakie mają wymagania.

Umieszczając rośliny w łazience, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze czy rośliny lubią dużą wilgoć, po drugie – czy lubią cień i po trzecie– czy wysoka temperatura im służy. Istnieje wiele rodzajów roślin, które świetnie odnajdują się w klimacie łazienkowym. Do tej grupy zaliczają się wszystkie te, które na co dzień można spotkać w dolnych partiach wilgotnych lasów oraz wśród roślin tropikalnych – ale nie tylko.

Jeśli posiadasz okno w łazience, sprawa z wyborem kwiatów jest o wiele łatwiejsza. W takim pomieszczeniu zastosowanie znajdą m.in. różne odmiany paproci, storczyki, maranty, fikusy oraz kalateje. Każdy kwiat posiada inne zasady dbania o niego, dlatego warto przed zakupem upewnić się, czy będziemy w stanie temu sprostać. Odmień swoją łazienkę i spraw, że za pomocą roślin, ożywisz jej wnętrze w wygodny dla siebie sposób.

Inspiracje Data publikacji: 30/11/2018

Produkty powiązane