Kąpiel w wannie - Twój relaks w domowym SPA

Baza wiedzy Data publikacji: 17/02/2020

Kąpiel w wannie - Twój relaks w domowym SPA

Kąpiel w wannie - Twój relaks w domowym SPA

Gorąca kąpiel to dla wielu z nas jedna z najpopularniejszych metod ucieczki od trudów codzienności. Sama myśl o luksusowej kąpieli w wygodnej wannie, pod koniec długiego dnia, może pomóc przejść dalej. Pokój kąpielowy w naszym domu jest  takim azylem, w którym odzyskujemy utraconą gdzieś energię, dlatego tak ważne jest aby spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Znajdź czas na relaks

Kąpiel w wannie to wspaniały sposób na wszystkie troski dnia, a także celebrację wyjątkowych chwil. Odpowiednio przygotowana kąpiel relaksacyjna przyczyni się do poprawy samopoczucia i pozwoli złapać głębszy oddech. Dodatkowo, może mieć działanie zdrowotne. Wpływa bowiem na poprawę krążenia krwi, pomaga rozluźniać mięśnie, niweluje ilość toksyn w skórze, a także wspomaga działanie układu limfatycznego. Dodając do wanny pełnej wody, preparaty naturalnego pochodzenia, wzbogacamy nasz relaks o pozytywny wpływ na naszą skórę. Wanna daje nam możliwość stworzenia spokojnej atmosfery, gdyż przygotowując kąpiel możemy zapalić świece, włączyć uspokajającą muzykę, użyć aromatycznych olejków, zamknąć na chwilkę oczy lub poczytać ulubiony magazyn.

Twoje domowe SPA w zasięgu ręki


Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie w swojej łazience zarówno kabiny prysznicowej oraz wanny. Stając przed wyborem wanna czy prysznic, nie ma wątpliwości co sprawi, że nasz pokój kąpielowy zamieni się w prawdziwe SPA, do którego będziemy mogli udać  się zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Będąc w swoim zaciszu domowym, nikt nam nie zabroni zabrać ze sobą do kąpieli lampkę dobrego wina i drobną przekąskę. Woda gazowana z plasterkiem cytryny, kawa lub herbata, będzie również przyjemnym towarzystwem. Wszystkie te elementy są dopełnieniem relaksu podczas kąpieli i można je bardzo łatwo nabyć. Najtrudniejszy w przygotowaniu domowego pokoju kąpielowego jest wybór najważniejszego, najlepszego i najbardziej kluczowego elementu – odpowiedniej wanny. Na szczęście producenci wyposażenia łazienkowego posiadają bardzo bogatą ofertę, więc mamy swobodę wyboru a jego efekt będzie w pełni  dostosowany do naszych potrzeb i upodobań.

Inwestuj w produkty kompletne

Piękna wanna, która idealnie wypełni nasz pokój kąpielowy to doskonałe rozwiązanie. Dobór wanny, która będzie produktem spełniającym wszystkie kryteria to jest nie lada wyczyn i ogromne wyróżnienie. Warto jednak aby zakup niej był bardzo dobrze przemyślany, gdyż od tego będzie zależało czy produkt posłuży nam przez długie lata. Pamiętajmy, ze wybór wanny to nie tylko to, czy będzie ona wolnostojąca, prostokątna, czy narożna ale przede wszystkim materiał z którego jest wykonana.

Konglomeraty mineralne to  specjalnie dobrane, naturalne kamienie, np. dolomit, marmur, czy granit. Skład odlewów mineralnych to sekret każdego z producentów, jedno jest jednak pewne: produkty wykonane z tego materiału są niezwykle trwałe, odporne na ścieranie, substancje chemiczne i różnego rodzaju uszkodzenia. Producenci dbają ponadto, aby wyroby z odlewów mineralnych były gładkie, nieporowate i przyjemne w dotyku. Ich cena może być wyższa niż produktów akrylowych, choć wiele zależy od producenta, modelu, dodatkowych ulepszeń itd.

Zatem akryl czy odlew? Oto jest pytanie. Jedno jest jednak pewne. Kąpiel w wannie jest nie tylko najlepszą formą relaksu i odpoczynku ale też sprawia, że możemy stworzyć  sobie i swoim bliskim prawdziwe SPA, czyli najodpowiedniejszego miejsca relaksu dla duszy i ciała.


Baza wiedzy Data publikacji: 17/02/2020

Produkty powiązane