Komfortowa łazienka nie tylko dla seniora

Inspiracje Data publikacji: 06/10/2022

Komfortowa łazienka nie tylko dla seniora

Komfortowa łazienka nie tylko dla seniora

Różne osoby, różne potrzeby. Jest to szczególnie widoczne w łazience, która stała się pomieszczeniem o wielu funkcjach. Oprócz tego, że jest to miejsce do mycia, coraz częściej staje się również oazą odpoczynku i relaksu. Jej zaprojektowanie i urządzanie może być dużym wyzwaniem, szczególnie wtedy, gdy musimy sprostać oczekiwaniom wszystkich domowników, w tym dostosować ją do potrzeb osób starszych.

Dzięki produktom naszej marki, aranżacja łazienki, która będzie nie tylko nowoczesna i stylowa, ale także dostosowana do potrzeb osób starszych, jest prosta. Jeżeli mamy rodziców lub dziadków w podeszłym wieku, którym chcemy zapewnić komfortowe i samodzielne funkcjonowanie, warto przy okazji urządzania lub remontu łazienki postawić na rozwiązania, które posłużą im przez wiele lat.

Idealna łazienka- to taka, która jest dostosowana do potrzeb

Kabina prysznicowa Walk-In

Jednym z dylematów przed którymi stoimy podczas aranżacji łazienki to taki, czy ma się w niej znajdować wanna czy kabina prysznicowa. Z pewnością dla wielu osób starszych, czy posiadających ograniczenia ruchowe wygodniejszym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa. Stawiając na to rozwiązanie warto rozważyć kabiny typu Walk-In lub konstrukcje, w których nie zastosowano profilu dolnego. Tego typu rozwiązania sprawiają, że wejście do strefy prysznicowej jest łatwiejsze a kąpiel staje się czystą przyjemnością. W przypadku dzieci, czy osób z niepełnosprawnością ruchową warto rozważyć wstawienie specjalnego krzesła lub siedziska, które poprawią komfort kąpieli.

Do tego dodając ultrapłaski brodzik- 1,5 centymetrowy, i montując go na równo z posadzką, uzyskamy efekt bezbarierowego przejścia.  

Aranżując łazienkę przystosowanej do potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się, starszych czy też dzieci pamiętajmy o tym, aby każdy z nich mógł się w niej bez trudu poruszać. Dlatego też warto zlikwidować w tym pomieszczeniu progi, stopnie czy istniejące przeszkody. Na podłodze najlepiej zastosować antypoślizgowe materiały, takie jak gres lub drewno. Bezpieczeństwo i komfort użytkowania zwiększają także uchwyty i poręcze, dzięki którym korzystanie z toalety czy wchodzenie do wanny będzie znacznie ułatwione.

Praktyczny płaski brodzik

Brodzik Space Mineral S

Bardzo dobrym rozwiązaniem- praktycznie w każdej łazience, jest zastosowanie ultrapłaskiego brodzika. Zapewnia on nie tylko wygodę, ale jest też nowoczesnym rozwiązaniem, nadającym łazience wrażenie lekkości i przestronności. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań brodzikowych sprawia, że bez problemu znajdziemy model, który doskonale wpasuje się w nasze potrzeby. Jednymi z nich są brodziki Space Mineral. Dzięki swojemu nienarzucającemu designowi, właściwościom i najszerszej na rynku ofercie wymiarów, dostosujemy je do praktycznie każdej łazienki. Dla zwiększenia bezpieczeństwa- możemy zastosować w brodziku Pro Safe System, czyli powłokę antypoślizgową, trwale aplikowaną punktowo na powierzchnię produktu. Zapewnia ona maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort kąpieli. Powłoka jest płaska, dzięki czemu łatwo utrzymać brodzik w czystości. Dzięki Pro Safe System kąpiel staje się jeszcze bardziej przyjemna i bezpieczna dla każdego użytkownika.

„Ultrapłaskie brodziki są produktami, które z roku na rok cieszą się niesłabnącą popularnością.  Dzięki nim kąpiel jest jeszcze bardziej bezpieczna i przyjemna. W zależności od upodobań możemy wybierać spośród kilku linii produktowych: Space Mineral, Open Mineral oraz brodzików płaskich ze strukturalną powierzchnią: Structure Mineral, i Open Structure Mineral. Dzięki nim urządzenie komfortowego i bezpiecznego miejsca kąpielowego  - dla dzieci, seniorów czy osób niepełnosprawnych nie jest trudnoscią.” – dodaje Krzysztof Halak.

Inspiracje Data publikacji: 06/10/2022

Produkty powiązane