Kompletne rozwiązania wannowe - wanna z obudową

Inspiracje Data publikacji: 26/05/2022

Kompletne rozwiązania wannowe - wanna z obudową

Kompletne rozwiązania wannowe - wanna z obudową

Diabeł tkwi w szczegółach. Nim zdecydujesz się na najbardziej popularne rozwiązania w urządzaniu łazienki, przemyśl wszystkie dostępne opcje. Wannę zabudować można nie tylko glazurą. W wielu przypadkach dużo bardziej praktycznym wariantem okaże się wanna z obudową - poznaj jej niekwestionowane zalety.

Wanna z gotową obudową - urok praktycznej prostoty

Niezależnie od kształtu wanny (pomijając modele wolnostojące), jeśli przylega ona do ściany, należy ją zabudować. Możliwości są dwie - glazura lub gotowa obudowa wannowa - również wanna z obudową. Choć obudowa wanny płytkami - takimi jak na ścianach, czy mozaiką w innym kolorze - jest rozwiązaniem najczęściej wybieranym, trwałym i estetycznym, to warto rozważyć drugą opcję. Kompletne rozwiązania wannowe w postaci gotowej obudowy posiadają bardzo wiele praktycznych zalet. Są atrakcyjne wizualnie (nie tylko dla miłośników nowoczesnego minimalizmu) i łatwe w utrzymaniu w czystości, a odpowiednio zamontowane, będą służyć nam przez lata.

Nie tylko cena - dlaczego warto rozważyć wybór wanny z obudową?

Często wymienianą w pierwszej kolejności zaletą, gotowej obudowy wanny czy kompletnej wanny jest jej cena - zazwyczaj sporo niższa od zabudowania jej płytkami. Ponadto najczęściej montażem takiej obudowy czy wanny możemy zająć się sami, co znacząco obniża koszty. Obudowanie wanny glazurą wymaga określonych sprawności, jest czasochłonne (szczególnie w przypadku wanny z zaokrągloną ścianą) i zazwyczaj zlecane fachowcowi. Jednak zaaranżowana łazienka ma służyć nam wiele lat - choćby z tego powodu, cena nie powinna być jedynym argumentem przy optymalnym doborze rozwiązań. Zalet kompletnych rozwiązań wannowych jest zdecydowanie więcej - to gotowe, kompatybilne z każdą łazienką rozwiązania produktowe o nienagannym designie. Dodatkowo, w przeciwieństwie do wanien zabudowywanych np. glazurą, możemy je w całości zabrać ze sobą do nowego mieszkania czy domu, zyskując armaturę na lata, która odpowie na nasze potrzeby na różnych etapach życia. Unikniemy tym sposobem procesu zabudowywania wanny w nowej łazience.

Poszukujesz wysokiej jakości wanny kompletnej? Świetnie sprawdzą się w tym systemie wanny prostokątne oraz asymetryczne serii Free Line, które  posiadają dedykowane obudowy wannowe serii Free Line . Połączenie wanny z obudową  frontową i boczną tworzy harmonijną, solidną i designerską, acz utrzymaną w klasycznej konwencji całość.  Obudowy wannowe mają subtelną i uniwersalną stylistykę, dlatego komponują się z każdym stylem  aranżacji łazienki. Dodatkowo zastosowanie obudowy wanny pozwala na łatwy dostęp do przestrzeni pod wanną - to docenisz szczególnie podczas… potencjalnych awarii. 

Panta rhei - niech wszystko płynie sprawnie, czyli łatwy dostęp do instalacji

Wanna z gotową obudową zdecydowanie ułatwia dostęp do syfonu i innych elementów instalacji hydraulicznej. Ma to ogromne znaczenie w przypadku awarii któregokolwiek elementu znajdującego się pod wanną i decydującego o sprawnym przepływie wody. By wygodnie naprawić usterkę, wystarczy zdjąć na chwilę panel obudowy, a po udanej interwencji założyć go z powrotem, co zajmie tylko chwilę. Naprawa instalacji przez otwór rewizyjny w obudowanej glazurą wannie jest trudniejsza, a czasem nawet konieczne okazuje się skuwanie płytek.

Jeśli posiadasz wannę z hydromasażem, choćby drobne awarie mogę spotykać Cię stosunkowo często. Wtedy gotowa obudowa, tak łatwa w demontażu i ponownym montażu, okaże się zbawiennym strzałem w dziesiątkę!

Kompletne rozwiązania wannowe - kreuj przestrzeń zgodnie ze sobą

Możliwość szybkiego i łatwego montażu to niepodważalna zaleta gotowej obudowy wanny, która niesie za sobą wiele korzyści, nie tylko natury technicznej. Jeśli należysz do osób, które często potrzebują zmian w otoczeniu, wybór gotowej obudowy wanny będzie dla Ciebie tym bardziej korzystny. Zmiana wystroju łazienki z oczywistych powodów nie należy zazwyczaj do częstych. Wprowadzenie akcentów kolorystycznych poprzez zmianę ręczników i innych akcesoriów, czasem nie przynosi wystarczających efektów. Obudowa wanny jest natomiast na tyle istotnym elementem wizualnym, że może znacząco odmienić wygląd łazienki. A wybór dostępnych modeli i wariantów (w tym kolorystycznych) może Cię miło zaskoczyć.

Inspiracje Data publikacji: 26/05/2022

Produkty powiązane