Inspiracje Data publikacji: 19/03/2020

Łazienka marzeń - przestronny pokój kąpielowy

 Łazienka marzeń - przestronny pokój kąpielowy

Wydawałoby się, że mając do dyspozycji luksus w postaci sporej przestrzeni łazienkowej jej aranżacja jest prosta. Nic bardziej mylnego. Warto poświęcić temu miejscu szczególną uwagę. Łazienka to miejsce wielofunkcyjne, dlatego aranżacja dużej przestrzeni tego miejsca musi być zaplanowana w każdym detalu.

         kabina narożna Free Line II  wanna symetryczna Free Line

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie w swojej łazience zarówno kabiny prysznicowej jak i wanny. Spowoduje to, że nasz pokój kąpielowy zamieni się w prawdziwe SPA, do którego będziemy mogli udać się zawsze kiedy tylko mamy na to ochotę, bez wychodzenia z domu. Producenci armatury łazienkowej  posiadają bardzo bogatą ofertę, więc mamy swobodę wyboru i na pewno wybór ten będzie w pełni  dostosowany do naszych potrzeb i upodobań.

Posiadacze dużych przestrzeni łazienkowych z pewnością mogą dać się ponieść wodzy fantazji. Jednak należy pamiętać, łazienka jest częścią większej całości, dlatego jej stylistyka powinna nawiązywać do klimatu panującego w całym domu. W końcu duża przestrzeń zobowiązuje.

      wanna owalna Free Line  wanna owalna kompletna Prestige

Dysponując dostatecznie dużą przestrzenią łazienkową, nie musimy wybierać między wanną a natryskiem. Możemy pozwolić sobie i na wannę – także model wolnostojący, i na prysznic, a także zamontować dwie umywalki. Mamy też miejsce na przykład na użyteczny bidet. Nieograniczona przestrzeń, duże przestrzenie szklane i interesujący design to tylko niektóre cechy kabin prysznicowych typu Walk-In. Głównym zadaniem tych produktów jest dostarczenie jak największej przestrzeni kąpielowej. Walk in to kabina otwarta, łatwa w montażu. Kabiny tego typu zapewniają nam nieograniczoną przestrzeń, która optycznie powiększa łazienkę i przykuwa uwagę każdego.

Bez względu na to czy mamy dużą łazienkę, czy tą mniejszą jak już wybierzemy to, co najważniejsze czyli sprzęty sanitarne i glazurę, warto pomyśleć o dodatkach oraz sprytnych trikach, które pomogą w optyczny sposób powiększyć pomieszczenie. Dobrze pamiętać chociażby o tym, aby w aranżacji używać chłodnych barw takich jak szarości, zgaszone błękity lub pudrowy róż – to zapewni wrażenie większej przestronności. Niezawodne są także lustra i błyszczące powierzchnie odbijające światło, które sprawią, że nawet najmniejsza łazienka stanie się optycznie większa. Podobnie działają odpowiednio dobrane punkty świetlne o chłodnej barwie, a także ogólne uporządkowanie i brak niepotrzebnych elementów wystroju – pamiętaj, że im mniej kosmetyków i sprzętów na widoku, tym pomieszczenie będzie wyglądało na większe.


Inspiracje Data publikacji: 19/03/2020

Produkty powiązane