Łazienka w stylu boho chic

Inspiracje Data publikacji: 04/10/2021

Łazienka w stylu boho chic

Łazienka w stylu boho chic

Spośród wielu stylistyk, z których chętnie czerpiemy pomysły aranżując mieszkanie, jedną  z bardziej oryginalnych pozostaje konwencja boho chic. Wyróżnia się ona na tle wielu innych trendów wnętrzarskich, bo daje niesamowicie duże pole manewru i pozwala puścić wodze wyobraźni. Boho chic charakteryzuje się nie tylko zastosowaniem niekonwencjonalnych rozwiązań, ale także szeroką paletą barw, faktur i stylistycznych nawiązań. 

Boho chic – styl pełen pasji

Wnętrza utrzymane w konwencji boho chic charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą różnorodnością i wielowymiarowością. Oznacza to, że styl ten daje ogromne możliwości aranżacyjne, a dwa pomieszczenia urządzone w klimacie boho chic mogą zupełnie różnić się od siebie. Boho chic to nurt, w którym możemy popisać się swoją wyobraźnią, kreatywnością i indywidualnym wyczuciem gustu. Boho chic to styl, który nie uznaje utartych schematów, lecz posiada pewne cechy wspólne. To przede wszystkim bliskość natury – we wnętrzu w stylu boho chic znajdziemy więc drewno, kamień, jutę, rattan i przede wszystkim: żywe rośliny. To koncepcja stylistyczna, w której brak sztywnych reguł, dominuje pełna spontaniczność przy urządzaniu wnętrza oraz eklektyczne łączenie używanych przedmiotów z historią z nowymi z sieciówek. We wnętrzach w stylu boho chic znajdziemy rodzinne pamiątki, bibeloty przywiezione z podróży czy elementy typu hand made. W aranżacji dominują kolory nawiązujące do tych, spotykanych w naturze: biel, brązy, beże, stonowane zielenie, które przełamywane są  odważniejszymi akcentami jak błękity, czerwienie czy kwieciste wzory.

Boho w nurcie skandynawskim

Styl boho chic doskonale łączy się z niezwykle popularnym w ostatnich latach stylem skandynawskim. Z połączenia obu tendencji otrzymujemy wnętrza bliskie naturze, momentami lekko nieuporządkowane i odrobinę chaotyczne, lecz niezwykle wyraziste i funkcjonalne. Tego rodzaju połączenia stylistyczne szturmem podbijają łazienki - niekonwencjonalny styl boho chic z lekką nutą skandynawskiego minimalizmu świetnie sprawdzi się nie tylko w dużych salonach, ale także z powodzeniem doda charakteru niewielkiej łazience w bloku, zachowując jej pełną funkcjonalność.

Łazienka boho chic – kolory i bliskość natury

W łazience utrzymanej w stylistyce boho chic powinniśmy akcentować połączenia z naturą. Jutowe ozdoby, wiklinowe kosze, pudełka z naturalnych surowców, drewniane meble, kamień, marmur i wszystko to, co bliskie naturze pomoże nam osiągnąć upragniony stylistyczny efekt. W zależności od wielkości naszej łazienki zdecydujmy się na odpowiednie barwy ścian - beżowe czy białe, kiedy chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie lub nieco ciemniejsze, lecz nadal stonowane i nawiązujące do natury, kiedy nasza łazienka ma duży metraż. W obu przypadkach pamiętajmy jednak o przełamaniu klasyki mocnymi kolorystycznymi akcentami np. malując lub tapetując fragment jednej ze ścian. Styl boho chic pozwala nam nieco zaszaleć w łazience - możemy postawić na mocny dodatkowy akcent - np. toaletkę w stylu retro lub szafkę z minionej epoki. Naturalne i żywe rośliny dopełnią w naszej łazience całość aranżacji w stylu boho chic. Nie zapominajmy także o podstawie każdej łazienki - najwyższej jakości armaturze łazienkowej. Dobranie jej do łazienki w stylu boho chic nie będzie zbyt trudne - różnorodna stylistyka boho chic daje nam bardzo szerokie spektrum możliwości. Oznacza to, że możemy postawić zarówno na klasyczną białą wannę, nowoczesną kabinę typu walk in, jak i oryginalną wannę wolnostojącą. Wszystko zależne będzie od tego, jakie rozwiązania zastosowaliśmy już w łazience - armatura może stanowić ich klasyczne dopełnienie i lekkie stonowanie niekonwencjonalnego wnętrza lub wręcz przeciwnie być kolejnym oryginalnym i mocnym akcentem stylistycznym. 

W ofercie Sanplast znajdziesz zarówno minimalistyczne, jak i niebanalne propozycje, które świetnie wpasują się we wnętrze łazienki w stylu boho chic.

Inspiracje Data publikacji: 04/10/2021

Produkty powiązane