Muzyka w łazience! Jasne!

Aktualności Data publikacji: 21/06/2022

Muzyka w łazience! Jasne!

Muzyka w łazience! Jasne!

Muzyka towarzyszy nam podczas wielu czynności w ciągu dnia! Relaksuje nas, wprowadza w dobry nastrój! Dziś obchodzimy Święto Muzyki więc wykorzystajmy to i zorganizujmy sobie prawdziwą kąpielową ucztę przy tonach ulubionej muzyki!

Dźwięk wody, nastrojowe światło i przyjemny zapach - wszystko to pomoże zapomnieć o trudach dzisiejszego dnia i nabrać sił na jutro. Gdy do tego dołożymy jeszcze muzykę - to mamy bardzo dobry pomysł na relaks w łazience. Muzyka koi zmysły i towarzyszy ona nam praktycznie przez cały dzień – w samochodzie, w pracy, w autobusie, to dlaczego nie – w łazience! Oczywiście, że to doskonały pomysł! Nic tak nie kreuje nastroju jak kojąca muzyka i delikatne światło, które pomagają zmysłom się odprężyć. Postaw radio, odtwarzacz płyt, mp3 – i włącz te melodie, te piosenki, które lubisz najbardziej – Ty najlepiej wiesz, co Cię wprowadza w świetny nastrój i wykorzystaj to! Pamiętaj przy tym także o bezpieczeństwie!

A jak działa na nas muzyka?

Nie od dziś wiadomo, że "Piosenka dobra na wszystko". Uspokajająca muzyka może obniżać stres i zmniejszać poziom kortyzolu w mózgu, co ma wpływ na wzmocnienie odpowiedzi immunologicznej organizmu. Badania wykazały, że muzyka może być wykorzystywana do łagodzenia chorób serca, chorób płuc, a nawet przeziębienia. Co więcej muzyka budzi emocje, które uruchamiane są dzięki jej rytmowi i tempu. To właśnie one wpływają na aktywację autonomicznego układu nerwowego. Ma to wpływ na poziom doznawanego przez nas pobudzenia. Wybierz muzykę pasującą do nastroju, który chcesz czuć. Jeśli stresujesz się nadchodzącym dniem, wybierz spokojniejsze melodie. Masz problemy z zasypianiem? Włącz muzykę instrumentalną a wyciszysz się. Przygotuj swoją listę odtwarzania i zanurz się w muzyce! 

Włącz muzykę i ciesz się kąpielą!


Aktualności Data publikacji: 21/06/2022