Najlepsza wanna do Twojej łazienki

Baza wiedzy Data publikacji: 06/07/2020

Najlepsza wanna do Twojej łazienki

Najlepsza wanna do Twojej łazienki

Podejmując decyzję o remoncie łazienki często jednym z pierwszych elementów, nad którymi się zastanawiamy jest lepsza organizacja strefy kąpielowej. Nierzadko wybór pada na: wymianę kabiny prysznicowej na nową lub na całkowitą zmianę funkcjonalności tego obszaru, decydując się na klasyczną wannę. Jak wybrać najlepszą wannę do łazienki? Dzisiaj opowiemy o rodzajach wanien oraz o tym, jak dokonać wyboru bez obniżenia poziomu komfortu czy użyteczności przestrzeni.

Rodzaje wanien - kształt ma znaczenie

Wybierając wannę idealną często zastanawiamy się nad tym, który model będzie najlepszy, zwłaszcza wtedy, kiedy dysponujemy małą przestrzenią. 

Wanny prostokątne

Wśród najpopularniejszych modeli wanien, znajdują się wanny prostokątne. Są one łatwe w aranżacji, a dzięki szerokiemu wyborowi wymiarów, możliwe do zagospodarowania niewielkich łazienek. Najmniejsze dostępne wanny kształtem przypominają kąpielową balię. Standardowe wymiary rozpoczynają się od 140  cm długości i 70 cm lub 75 cm szerokości. Zróżnicowane pod względem głębokości umożliwiają wybór wanien bardziej ekonomicznych pod względem zużycia wody. Chcąc wybrać model najbardziej komfortowy warto zwrócić uwagę na długość dna wewnątrz wanny. Wśród chętnie wybieranych modeli znajdują się wanny prostokątne z formowanym kształtem i podłokietnikami, co sprawia, że są one wygodne w użytkowaniu podczas domowych rytuałów relaksacyjnych. 

Alternatywą dla wanien prostokątnych są wanny symetryczne przyścienne, których dłuższy brzeg przylega do jednej ze ścian w łazience. 

Wanny symetryczne i asymetryczne - zamontowane w rogu jako wanny narożne  

Wanny symetryczne charakteryzuje zaokrąglony kształt, a ich budowa została zaplanowana z myślą o montażu w narożnikach łazienek. Są to rozwiązania zdecydowanie największe pod względem wielkości. Wśród wanien narożnych dostępne są modele symetryczne o bokach zaczynających się od długości 135 cm, a także asymetryczne o wymiarach 80x140cm i więcej. Wyposażone wewnątrz w wygodne siedzisko czy zagłówek, a także system hydromasażu mogą przeobrazić zwykłą łazienkę w miejsce luksusowego odpoczynku. 

Wanny wolnostojące

Z ekskluzywnych salonów kąpielowych do standardowych łazienek w mieszkaniu. Wanna wolnostojąca to wygoda i funkcjonalność, a także estetyczny design, który w zależności od koncepcji aranżacji możesz dopasować zarówno do łazienki w stylu skandynawskim, jak i glamour.

Baza wiedzy Data publikacji: 06/07/2020