NIEWIELKA ŁAZIENKA MARZEŃ – daj się zainspirować

Inspiracje Data publikacji: 19/03/2020

NIEWIELKA ŁAZIENKA MARZEŃ – daj się zainspirować

NIEWIELKA ŁAZIENKA MARZEŃ – daj się zainspirować

Zabierając się za remont łazienki z reguły największą przeszkodą jest zagospodarowanie przestrzeni. Ze względu na to, że w polskich mieszkaniach i domach dominują niewielkie łazienki ograniczone do kilku metrów kwadratowych powierzchni, nie jest to łatwe zadanie. Podpowiadamy jak urządzić niewielką łazienkę.

NIEWIELKA ŁAZIENKA

kabina półokrągła TX5 kabina półokrągła czteroelementowa  TX5

Urządzanie niewielkiej łazienki to wyzwanie, szczególnie w przypadkach, gdy musimy dokonywać kompromisów między przestrzenią, a naszymi oczekiwaniami. Aranżacja takiego pomieszczenia może być znacznie łatwiejsza dzięki dostępnym na rynku produktom. Najważniejszy jednak jest dobry projekt, a co za tym idzie - optymalne rozplanowanie przestrzeni.

W bardzo niewielkich łazienkach, w których montaż wanny jest niemożliwy, doskonałym rozwiązaniem są kabiny prysznicowe z przezroczystym szkłem, które optycznie nie odcinają przestrzeni i pomagają w ten sposób powiększyć łazienkę. Modele różnią się zarówno kształtem, materiałem, wymiarami jak i sposobem otwierania drzwi. W małych łazienkach równie istotna jest sama konstrukcja kabiny. Najlepszym rozwiązaniem są tu przejrzyste i lekkie wizualnie konstrukcje, które nie „przytłoczą” wnętrza. Na współczesny design wpływa również rosnąca świadomość co do drastycznie malejących zasobów wody oraz coraz bardziej starzejącego się społeczeństwa. Stąd też częściej decydujemy się na zamianę wanny na kabinę prysznicową. Producenci rozwiązań sanitarnych rozumieją te potrzeby i wychodzą im naprzeciw. Dziś na rynku kabin, prym wiodą przejrzyste modele z bezpiecznego szkła hartowanego, które urzekają minimalizmem i elegancją.

Z całą pewnością nowocześnie będzie wyglądał odpowiednio dobrany  niski brodzik, w jasnym kolorze, co sprawi, że pomieszczenie staje się spójne i designerskie. Ustawne, narożne kabiny wpasują się praktycznie w każdą przestrzeń i sprawią, że nawet bardzo mała łazienka będzie komfortowa w użytkowaniu.

Walk-In Altus kabina Walk-In Altus  

Charakter łazienki określa nie tylko styl urządzeń sanitarnych, ale przede wszystkim wybór odpowiedniej glazury. Niewielki metraż powoduje, że lepiej unikać dużych wzorów graficznych i ciemnych barw oraz deseni. Lepiej postawić na łagodne faktury, jasne barwy i dopasowane kolorystycznie fugi. Stonowane odcienie ściennych płytek to w takim przypadku najlepsze rozwiązanie, aby do pomieszczenia nie wprowadzać wizualnego chaosu.

Nie tylko małe łazienki mogą pozwolić sobie na funkcjonalność, komfort i szyk nowoczesnych rozwiązań. Kabiny prysznicowe doskonale sprawdzą się też w większych przestrzeniach. Uzyskana przestrzeń pozwoli na wstawienie toaletki, dużego lustra czy fotela dzięki czemu zamieni zwykłą łazienkę w przestronny pokój kąpielowy, który będzie prawdziwą strefą relaksu i wizytówką całego domu.

drzwi jednoskrzydłowe TX5 drzwi skrzydłowe TX5

Każdy potrzebuje przestrzeni, w której będzie mógł się zrelaksować, odetchnąć, przestać myśleć o sprawach przyziemnych. Nieco większa łazienka daje możliwość montażu wanny, na którą warto wybrać istniejącą wnękę lub dopasowane pod nią miejsce. Wpływa to zarówno na funkcjonalność łazienki, jak i na komfort jej użytkowania. Na rynku dostępne są modele wanien o niewielkich wymiarach np. 70x140. Sprawdzą się one w niewielkich wnętrzach, w których nie ma możliwości montażu wanny o tradycyjnej długości.


Inspiracje Data publikacji: 19/03/2020

Produkty powiązane