Państwa bezpieczeństwo zaczyna się… w laboratorium!

Baza wiedzy Data publikacji: 21/05/2020

Państwa bezpieczeństwo zaczyna się… w laboratorium!

Państwa bezpieczeństwo zaczyna się… w laboratorium!

Marka Sanplast znana jest z doskonałego designu. Kolejne kolekcje wpisują się zarówno w aktualne trendy, jak i nawiązują do klasyki. Ale świetne wzornictwo to dopiero połowa sukcesu. Liczy się też niezawodność i funkcjonalność. A o nie dba własne Laboratorium Badawczo-Rozwojowe firmy.

Laboratorium Badawczo-Rozwojowe SANPLAST SA. rozpoczęło swoją działalność  2006 roku. To tu badane są zarówno surowce, podzespoły, jak i gotowe produkty firmy, zanim trafią do naszych domów i mieszkań. O tym, czym dokładnie zajmują się pracownicy laboratorium i jakie wyzwania stoją przed nimi, rozmawiamy z Dorotą Muszyńską – Kierownik Działu Badawczo-Rozwojowego Sanplast SA.

Jakie dokładnie badania wykonujecie?

Mówiąc w największym uproszczeniu - staramy się przewidzieć, jakie uszkodzenia mogą przydarzyć się naszym produktom w domowym zaciszu i sprawdzamy ich wytrzymałość na nie. Zgodnie z wytycznymi norm i standardów, testujemy więc wytrzymałość na uderzenia mechaniczne, sprawdzamy odporność na zmiany temperatury, czy też na działanie domowych środków chemicznych i barwników. Wszystko po to, by służyły naszym klientom jak najdłużej.

Jakie najważniejsze wyzwania stoją dziś przed Laboratorium Badawczo-Rozwojowym Sanplastu?

Nasze laboratorium istnieje od niemal 15 lat. Z każdym rokiem jego działalności obserwujemy rosnące standardy i nowe wymagania ze strony rynku. Ale to, że je obserwujemy, nie oznacza, że biernie się im przyglądamy! SANPLAST SA nieustannie stara się tym oczekiwaniom sprostać, a jest to możliwe, właśnie dzięki pracy laboratorium.

Baza wiedzy Data publikacji: 21/05/2020