Urządzamy łazienkę w stylu loft

Inspiracje Data publikacji: 24/11/2021

Urządzamy łazienkę w stylu loft

Urządzamy łazienkę w stylu loft

Industrialny klimat wnętrz mieszkalnych nieustannie poszerza grono swoich fanów. Nie każdy jednak zamieszkuje pofabryczne budynki i może pozwolić sobie na industrial w pełnej krasie. Świetną alternatywą, stanowiącą odrębną (choć podobną) konwencję aranżacji wnętrz jest styl loft — bardziej przytulny i łatwiejszy do wprowadzenia w budynku mieszkalnym, takim jak blok, czy dom jednorodzinny. Bierzemy dziś na tapetę łazienki w stylu loft i podpowiadamy jak je urządzić.

Łazienka w stylu loft - 4 cechy, których nie można pominąć

Urządzając łazienkę w stylu loft, nie można pominąć kilku zasadniczych kwestii. To one nadadzą pomieszczeniu charakteru i ukształtują jego estetykę. Łazienka w stylu loft to szczególnie wymagające pomieszczenie - jak żadne inne wymusza określone elementy we wnętrzu (np. armatura), które nie tylko zajmują przestrzeń, ale także nadają jej określony charakter. Jak połączyć praktyczny wymiar sprzętów i wysoką jakość armatury, a równocześnie utrzymać je w oczekiwanej stylistyce? Sanplast posiada w swojej ofercie produkty, które pozwolą Ci urządzić łazienkę w stylu loft, niezależnie od jej metrażu.  Podpowiadamy, na które elementy zwrócić uwagę, by uzyskać nie tylko niezwykle charakterystyczny, ale także wymagający wystrój w konwencji loft.

Materiały — łazienka w stylu loft

Styl loft zakłada wykorzystanie co najmniej jednego z poniższych materiałów:

  • beton — to jeden z podstawowych elementów wystroju w stylu loft. Możliwości jest wiele. Możemy położyć na ścianach beton architektoniczny (specjalny, dekoracyjny tynk) lub płytki i kafle imitujące powierzchnie betonowe (co wydaje się bardziej praktycznym rozwiązaniem w łazience);
  • cegła — kawałek odsłoniętego muru? Licowa cegła cięta wokół lustra? To tylko kilka spośród morza możliwości wykorzystania cegły w łazience;
  • drewno — drewniana szafka pod umywalkę (najlepiej z drewna litego) dopełni aranżację każdej łazienki w stylu loft;
  • szkło — kabina prysznicowa z czarnymi ramami lub minimalistyczna kabina typu walk in może stanowić podstawowy element urządzania łazienki w stylu loft - idealnie sprawdzą się w tej roli kabiny prysznicowe od Sanplast;
  • metale — rama prysznica, armatura, dodatki — zarówno czarne powłoki, jak i elementy mosiężne sprawdzą się tutaj idealnie.

Kolorystyka łazienki w stylu loft

Kolorystyka wnętrz utrzymanych w stylu loft odgrywa niezwykle ważną rolę. Podstawowy kolor powinna stanowić szarość. Uwaga! Na modną ciemną szarość mogą pozwolić sobie tylko posiadacze większych łazienek, bo kolor ten optycznie zmniejsza przestrzeń. Szarościom może towarzyszyć biel i czerń lub brąz. Inne kolory, które wpisują się w styl loft to np. błękit i stłumione, „brudne” odcienie żółtego.

Światło i przestrzeń

Potrzeba doświetlenia ciemnej łazienki to idealna okazja do wyboru lamp w stylu loft oraz luster, które dodatkowo spotęgują wrażenie większej przestrzeni. Dobierając oświetlenie zainwestuj w lampy z odsłoniętymi, charakterystycznymi żarówkami, elementami drewna, metalowymi konstrukcjami czy żelaznymi okuciami.

Dodatki w łazience w stylu loft

Urządzając łazienkę w stylu loft, należy stawiać na jakość, a nie ilość dodatków — surowy charakter stylu loft można przełamać np. miękkim dywanem. Idealnie sprawdzą się tu wszelkiego rodzaju industrialne dekoracje oraz drewniane ozdoby np. pojemniki na szczoteczki czy mydło.

 

Inspiracje Data publikacji: 24/11/2021

Produkty powiązane