Wanna wolnostojąca - ponadczasowa elegancja

Inspiracje Data publikacji: 13/05/2021

Wanna wolnostojąca - ponadczasowa elegancja

Wanna wolnostojąca - ponadczasowa elegancja

Wydawać by się mogło, że wanna wolnostojąca, to chwilowy trend i prędzej czy później zostanie wyparty przez rynek. Okazuje się jednak, że jest ona ponadczasowa. Ten wariant wanien często wykorzystywany jest w nowoczesnych aranżacjach łazienkowych, apartamentowcach lub hotelach.

Skąd umiłowanie do tego typu rozwiązań? Cofnijmy się do starożytności. W starożytnej Grecji praktykowano kult czystości i do rytuałów kąpielowych używano kamiennych, bogato zdobionych wanien - właśnie tych wolnostojących. Na taką przyjemność mogły sobie pozwolić najwyższe warstwy społeczne. Przez następne tysiąclecia, utrwalało się przekonanie, że to kąpiele w wannie są luksusem oraz zapewniają błogą chwilę tylko dla siebie. Stąd zapewne coraz więcej Klientów decyduje się na takie rozwiązanie do swojego salonu kąpielowego.

Zaletą wanny wolnostojącej jest niewątpliwie fakt, że będzie pasowała do łazienek zaprojektowanych w różnych stylach. Stanie się ona centrum niemalże każdego wnętrza. Pomysłów aranżacji wnętrz z wykorzystaniem modeli wolnostojących jest bardzo dużo. Wanny wolnostojące doskonale sprawdzą się w większych pomieszczeniach, w których wyeksponujemy ich wszystkie walory. Ta sama wanna umieszczona bliżej ściany odczaruje także mniejsze pomieszczenia, nadając im wyjątkowego charakteru.

Inspiracje Data publikacji: 13/05/2021

Produkty powiązane