Wyraź siebie! Jak zaprojektować łazienkę w stylu boho?

Inspiracje Data publikacji: 17/05/2022

Wyraź siebie! Jak zaprojektować łazienkę w stylu boho?

Wyraź siebie! Jak zaprojektować łazienkę w stylu boho?

Styl boho kojarzy się mocno z artystami i różnymi stylami kultury. Najsilniej kojarzony z ruchem hippisowskim, choć zapoczątkowany już pod koniec XIX wieku w rewolucyjnej Francji, idealnie oddaje jego cechy: wygodę, swobodę i niezależność. Brzmi to niezwykle prosto do zaaranżowania, ale w rzeczywistości nie jest tak łatwe.

Ten artystyczny eklektyzm, czyli połączenie wielu elementów różnych stylów wymaga nie lada umiejętności łączenia feerii barw i materiałów. Jak sprawić, by łazienka w stylu boho była atrakcyjna wizualnie i jednocześnie funkcjonalna?

Łazienka boho - w zgodzie z nurtem naturalności

Organiczne inspiracje to niewątpliwy must have aranżacji w stylu boho. Płytki układające się we wzór liści, drewniane lub imitujące drewno meble, obudowy lustra, a nawet dodatki muszą znaleźć się we wnętrzu takiej łazienki. Doskonałym dopełnieniem aranżacji będzie stylowa, wykonana z naturalnych materiałów wanna. Dobranie jej do łazienki w tym stylu oraz odpowiedniej armatury nie będzie zbyt trudne. Tutaj mamy wiele możliwości. Możemy zdecydować się zarówno na klasyczną białą wannę, nowoczesną kabinę typu walk in. Ciekawym rozwiązaniem będzie tutaj także wanna wolnostojąca, która stanowić będzie centralny punkt naszej łazienki. Wszystko zależy od naszych upodobań. Wybierając produkty, warto jednak pamiętać o tym, aby wybierać te, które zostały stworzone z naturalnych materiałów takich jak np. odlew mineralny.

Łazienka boho - w zgodzie z Tobą

Zapachowe świece, kadzidła, wzorzyste dywaniki, dużo roślinności, ciekawe oświetlenie – dodatków włazience w stylu boho nigdy dość, ale pamiętaj, żeby z gracją tworzyły spójną kompozycję z pozostałymi elementami. Całość powinna wprowadzać w błogi stan relaksu, ale również nastrajać energetycznie.

Kreatywność aranżowania łazienki w stylu boho ograniczyć może jedynie zbytnie przeładowanie. Każdy wzór, każda płytka i każda doniczka mogą znaleźć się w tym artystycznym wnętrzu, ale powinny mieć swoje ściśle określone miejsce i odpowiednią ilość. 

Inspiracje Data publikacji: 17/05/2022