Baza wiedzy Data publikacji: 29/05/2019

Wzory szyb prysznicowych – jak wybrać najlepszy?

Wzory szyb prysznicowych – jak wybrać najlepszy?

Przejrzyste, matowe, ze wzorami – możliwości wyboru szyb w tradycyjnej kabinie prysznicowej lub w kabinie typu walk-in Sanplast jest wiele. Czym zatem kierować się decydując się na określony wzór? Jaki sprawdzi się w przypadku mniejszych, a jaki większych łazienek?

Wybierając kabinę prysznicową stajemy często przed dylematem – na jakie przeszklenie się zdecydować? Gładkie, przezroczyste powierzchnie są niezwykle efektowne, eleganckie i dodają wnętrzu przestronności, z drugiej jednak strony – tylko wyjątkowo czyste i bez zacieków wyglądają estetycznie. Istnieje też mnogość wzorów i faktur, które sprawiają, że szyba prysznicowa zawsze wygląda atrakcyjnie, dlatego nie dziwi, że stojąc przed takim wyborem, decyzja staje się trudna.

Jaka szyba prysznicowa?

Sama szyba prysznicowa jest istotnym elementem, jeśli chodzi o wygląd kabiny. To właśnie ścianki w dużej mierze wpływają na efekt wizualny. Idealnie gładkie  transparentne szkło wygląda nowocześnie oraz elegancko. Jednocześnie taka kabina nie odcina się od otoczenia i uzyskujemy wrażenie otwartej przestrzeni, dzięki czemu łazienka wydaje się większa. Warunkiem jest jednak utrzymanie szyb w idealnej czystości.

Praktycznym rozwiązaniem jest także sitodruk. Oferta Sanplast oferuje różne wzory wypełnień, dzięki czemu można dobrać kabinę prysznicową dopasowaną do potrzeb. Szyba prysznicowa może zostać precyzyjnie dobrana do aranżacji łazienki. Dekoracyjne wzory urozmaicą wnętrze i są w szczególności polecane do minimalistycznych łazienek. Gładka szyba prysznicowa, czy to matowa czy przezroczysta, komponuje się zaś z każdym wystrojem i jest to bardzo uniwersalny wybór.

Wybierając kabinę Sanplast oprócz dowolnego wzoru szkła otrzymujesz także nowoczesną technologię, która uszlachetnia szkło i i sprawia, że szyba prysznicowa jest łatwiejsza do utrzymania w czystości. System Glass Protect stosowany w powierzchniach szklanych Sanplast modyfikuje chemiczno-fizyczne właściwości powierzchni szkła. Dzięki temu krople wody bezzwłocznie spływają z powierzchni, pozostawiając jedynie śladowy osad, który w bardzo szybki sposób można usunąć bez użycia detergentów. Glass Protect umożliwia w ten sposób redukcję wydatków na środki czystości, a także sprawia, że powierzchnia jest przyjazna dla środowiska naturalnego, ponieważ do jej konserwacji wystarczą delikatne środki czystości, woda oraz miękka ściereczka lub gąbka.

Kabiny prysznicowe Sanplast mogą składać się z kilku, lub tylko jednej tafli szkła w przypadku konstrukcji Walk-In, co tworzy wiele możliwości i pozwala na wkomponowanie przestrzeni prysznicowej nawet do bardzo niewielkich łazienek. Niezależnie od tego czy decydujesz się na tradycyjną kabinę prysznicową z brodzikiem czy rozwiązanie typu Walk-In, to jaki wzór przeszklenia wybierzesz do swojej łazienki zależy tylko od Twoich preferencji i stylu urządzenia pomieszczenia.

 

Baza wiedzy Data publikacji: 29/05/2019

Produkty powiązane