Zagraj w kolory - turkusowe akcenty

Inspiracje Data publikacji: 20/12/2021

Zagraj w kolory - turkusowe akcenty

Zagraj w kolory - turkusowe akcenty

Planujesz gruntowny remont łazienki? A może po prostu masz ochotę nieco odświeżyć jej wizerunek, nie ingerując zbytnio w stałe elementy tej przestrzeni? Niezależnie od rozmachu planowanych przez Ciebie zmian czy posiadanego budżetu, podsuwamy Ci dziś garść turkusowych łazienkowych inspiracji!

Turkus - szlachetna głębia barwy

Chcąc wprowadzić do łazienki powiew barwnej świeżości, warto postawić na turkus. Ten chłodny dostojny kolor posiada paletę odcieni, grawitujących raz w stronę zieleni, innym razem - niebieskiego, czy błękitu. Oddziałuje uspokajająco i relaksująco, stwarza ciekawe możliwości aranżacyjne i pasuje niemal do wszystkiego. Wprowadzając do łazienki turkusowe akcenty, można ożywić przestrzeń, nadać jej elegancji i szyku lub orientalnego klimatu. Równocześnie turkus jest kolorem, który pomoże nam nadać naszej łazience charakter pomieszczenia sprzyjającego relaksowi - jak każdy odcień niebieskiego będzie działał wyciszająco i zachęci do wypoczynku w naszym salonie kąpielowym.

Aranżacja z kabiną Walk-In

Niezależnie od tego, czy Twoja łazienka utrzymana jest w bieli, szarościach, czerni, a nawet beżach - turkusowe akcenty odmienią jej oblicze. Niewiele jest barw, które w zależności od zestawienia, potrafią tworzyć tak różne efekty: 

  • nowoczesna świeżość - turkus doda uroku nowoczesnej łazience. Ta barwa świetnie komponuje się np. z minimalistycznym szkłem czy rustykalnym drewnem
  • orientalny charakter - zestawiając turkus z fioletem i oranżem, uzyskasz ciekawy egzotyczny efekt. Jeśli marzysz o spacerach uliczkami Marrakeszu lub Bangkoku, takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę
  • klasyka w najlepszym wydaniu - turkusowe akcenty wprowadzają nową jakość aranżacji również w klasycznej łazience. Ten kolor pasuje nie tylko do bieli, czerni, ale także do granatu, któremu skutecznie dodają  głębi.

Turkusowe akcenty na ścianie łazienki

Aranżacja z kabiną prysznicową

Planując aranżację łazienki, warto rozważyć wprowadzenie np. turkusowej mozaiki na jednej ze ścian prysznica, obudowie wanny, czy wokół lustra. Tego typu rozwiązania nadają charakteru całemu wnętrzu i często można je zastosować nawet w sytuacji wprowadzania akcentu kolorystycznego do gotowej, zaaranżowanej już łazienki. Tym sposobem możemy uzyskać zupełnie nowy image łazienki, bez dużych nakładów finansowych na jej kompleksowy remont.

Turkusowe dodatki - umiar i spójność

kabina prysznicowa  Walk-In

Dekoracje mają to do siebie, że oddziałują tym mocniej i lepiej, gdy są oszczędne. Bardzo ważny jest więc umiar i spójność. Nie jesteś pewien czy turkus jest kolorem, który w oczekiwany sposób uzupełni Twoją aranżację? Wprowadź do swojej łazienki turkusowy dywanik i ręczniki - być może już te elementy wystarczą do uzyskania zamierzonego efektu, a Ty będziesz mógł przekonać się czy kolor ten odpowiednio komponuje się w Twojej łazience. Jeśli tak - turkusowe dodatki w stylu ceramicznej mydelniczki, kubka, czy osłonki na kwiat - dopełnią aranżacji, a skala wizualnej zmiany całego wnętrza może mile Cię zaskoczyć.

Inspiracje Data publikacji: 20/12/2021