Brodziki prysznicowe

Strefa prysznicowa w każdej łazience kojarzona jest od zawsze z kabiną prysznicową. Od jakiegoś czasu pojawia się pytanie – kabina prysznicowa z brodzikiem czy kabina prysznicowa bez brodzika? Jako specjaliści w dziedzinie kąpieli odpowiadamy – brodzik jest najlepszym uzupełnieniem kabiny prysznicowej.

Brodzik prysznicowy - najlepsze uzupełnienie kabiny prysznicowej!

Brodziki Sanplast to nowoczesne i eleganckie wykończenie strefy prysznicowej w każdej łazience. Szerokość oferty, ilość wariantów wymiarowych, kształtów oraz głębokości brodzików, sprawia, że niemalże każdy wielbiciel prysznicowych przyjemności znajdzie brodzik pasujący do potrzeb jego, całej rodziny oraz aranżacji łazienki. Nasze brodziki charakteryzuje uniwersalny design, ponadczasowość i możliwość ich dopasowania do każdego stylu aranżacyjnego przestrzeni łazienkowej.

Brodzik akrylowy 

Historia naszych brodzików akrylowych sięga 1997 roku, kiedy to pierwsze brodziki akrylowe opuściły nasz magazyn i trafiły do odbiorców w całej Polsce. 25 letnie doświadczenie czyni z nas prawdziwych specjalistów w swojej branży. Brodzik akrylowy ma właściwości antypoślizgowe, jest łatwy w utrzymaniu czystości, doskonale utrzymuje ciepło wody.  Co więcej, akryl jest tworzywem barwionym w masie, przez co wszelkie rysy, które mogą wystąpić podczas użytkowania, można łatwo usunąć poprzez polerowanie. Technologia termoformowania płyt akrylowych, pozwala przygotować brodziki o różnej głębokości, w tym te o 25cm głębokości, co może być niezwykle ważne dla rodzin z dziećmi. Tym samym, oferujemy brodziki akrylowe o głębokości 3cm, 5cm, 9cm, 15 cm i 25cm, co daje klientowi szeroki zakres wyboru produktu, uzupełniającego posiadaną kabinę. Akryl to nadal popularne rozwiązanie, po które sięga wielu klientów.

Brodzik mineralny

Odlew mineralny to materiał, który coraz częściej wykorzystywany jest do produkcji elementów wyposażenia łazienki. Ma on wiele cech, które są niezwykle istotne, biorąc pod uwagę strefę łazienki. Znakomite właściwości mechaniczne i chemiczne, doskonałe zatrzymanie ciepła, odporność na rozwój bakterii, plamy i odbarwienia oraz łatwość regeneracji i utrzymania czystości – to tylko niektóre z nich. Brodziki z odlewu mineralnego mają zwykle głębokość około 1,5cm ale mogą przyjmować różne kształty. W naszej ofercie dostępne są warianty prostokątne, kwadratowe, półokrągłe, przyścienne półokrągłe, pięciokątne oraz trapezowe. Mogą mieć zupełnie płaską i gładką powierzchnie, ale mogą także przyjmować strukturalne wykończenie, nawiązujące do wzorów inspirowanych naturą, która otacza nas każdego dnia. Brodzik mineralny jest często wybieraną i polecaną opcją przez projektantów i architektów.

Najszersza na rynku paleta wymiarowa

Nasza oferta to 9 serii brodzików, która obejmuje ponad dwa tysiące pozycji asortymentowych. Tak szeroki wybór kształtów, wymiarów, wariantów kolorystycznych i możliwości wykończenia sprawia, że myśląc o strefie prysznicowej, można dostrzec, że tak dopracowaliśmy portfolio produktowe, aby zapewnić maksymalny wybór dla klienta. Przygotowane przez nas propozycje są odpowiedzią na pojawiające się na rynku potrzeby wyposażenia łazienki. Można znaleźć brodzik mały o wymiarach od 70x70cm, jak i duży sięgający nawet 100x200cm. To zdecydowanie najszersza paleta wymiarowa dostępna na rynku. Jest ona wynikową przeprowadzonych przez naszych specjalistów badań i analiz rynkowych. Niezwykle popularnymi wymiarami wśród oferowanych przez nas produktów jest brodzik 80x80 cm i brodzik 90x90 cm. Dedykowane są one mniejszym wnętrzom. Nie ustępuje im dużo brodzik prostokątny dostępny w bardzo wielu wariantach wymiarowych. Biorąc pod uwagę trend wymiany wanny na kabinę z brodzikiem, ważne jest aby dostępne były te wymiary, które pokrywają wymiary dostępnych na rynku wanien prostokątnych. Dlatego też i wśród brodzików wykonanych z odlewu mineralnego dostępne są wymiary: 70x120, 70x130, 70x140, 70x150, 70x160, 70x170, 70x180, 75x120, 75x130, 75x140, 75x150, 75x160, 75x170 i 80x180 a także 90x190cm. Dzięki temu, jakąkolwiek wannę prostokątną, będziemy chcieli wymienić na kabinę z brodzikiem w aranżacji łazienki, można wziąć to pod uwagę i dopasować tak projekt salonu łazienkowego, aby odpowiadał potrzebom wszystkich jego użytkowników. W zakresie doboru wymiarowego brodzików, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Brodziki o wymiarach pokrywających wymiary wanien prostokątne, dedykowane są zarówno mniejszym jak i większym łazienkom.

Powierzchnia gładka brodzika czy strukturalna?

Brodzik prysznicowy gładki czy strukturalny?

Brodzik prysznicowy spełniając swoją funkcjonalność powinien odprowadzać wodę zgodnie z wymaganiami norm i standardów. Nie ma znaczenia czy powierzchnia brodzika jest gładka czy strukturalna. Zatem która wersja jest lepszym rozwiązaniem? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od upodobań oraz potrzeb użytkownika. Brodzik o gładkiej powierzchni, wykonany z akrylu sanitarnego czy odlewu mineralnego jest łatwy w utrzymaniu czystości, przyjemny w dotyku i zwykle sam w sobie jest antypoślizgowy, jednak jego klasa antypoślizgowości nie jest najwyższą, opisaną przepisami. Strukturalne powierzchnie mają wyższe klasy antypoślizgowe i inspirowane są naturalnymi strukturami, które dostrzec możemy dookoła siebie.

Nasza oferta zawiera zarówno brodziki gładkie jak i strukturalne:

Brodziki o gładkiej powierzchni:

Wykonane z akrylu sanitarnego:

Wykonane z odlewu mineralnego:

Brodzili o strukturalnej powierzchni:

Wykonane z akrylu sanitarnego:

  • Classic – ryflowane dno brodzika

Wykonane z odlewu mineralnego:

Każdy z nich spełnia wymagania opisanych przepisami norm i standardów, wymaganych na rynku krajowym i europejskim. Brodziki gładkie jak i strukturalne są przyjemne w dotyku i doskonale utrzymują ciepło wody, a co najważniejsze stanowią doskonałą bazę dla kabiny prysznicowej, tworząc z nią harmonijną, dobrze dopasowaną całość.

Bezpieczeństwo najważniejsze – klasy antypoślizgowości brodzików

Powierzchnia antypoślizgowa brodzika

Podstawą dla naszych projektantów przy tworzeniu rozwiązań dedykowanych jako wyposażenie łazienki jest bezpieczeństwo ich przyszłych użytkowników. Dlatego jedną z kwestii bardzo wnikliwie analizowanych i testowanych jest antypoślizgowość oferowanych w naszej marce brodzików i potwierdzenie jej odpowiednimi certyfikatami. Brodziki naszych serii oraz powierzchnia antypoślizgowa ProSafeSystem, opcjonalnie do nich dostępna, zostały przebadane przez Instytut TÜV Rheinland Polska, który sklasyfikował je jako:

Gdzie klasa C jest najwyższą przyznawaną klasą antypoślizgowości, którą opisywane są powierzchnie z właściwościami antypoślizgowymi dla średniego kąta pochylenia brodzika 24°. Wyniki badań potwierdzają, że oferowane przez nas brodziki są bezpieczne w użytkowaniu, bez względu na to czy ich docelowym miejscem jest pomieszczenie użyteczności publicznej czy zacisze domowej łazienki.

Brodzik dopasowany do wnętrza? Brodziki na wymiar

Brodzik cięty na wymiar

Każda aranżacja łazienki wymaga odrębnego podejścia do tematu. Bywają łazienki z wnękami, te o mniejszych i większych powierzchniach, ale i takie, których rozkład jest niestandardowy a ich wyposażenie wymaga dopasowania indywidulanie każdego elementu. Jeśli wnętrze jest wymagające, posiada wiele technicznych uskoków, ma bardzo nietypowy kształt, dobrym pomysłem jest wykorzystanie tych elementów struktury i stworzenie wyjątkowej przestrzeni prysznicowej. Nasza oferta zawiera szeroką paletę wymiarową brodzików w wielu kształtach. Jednak to nie zawsze jest wystarczające rozwiązanie. Czasem niezbędne jest przycięcie brodzika, wycięcie w nim miejsca na komin, czy inne dopasowanie do instalacji – wtedy warto skorzystać z opcji – brodziki na wymiar. Seria brodzików wykonanych z odlewu mineralnego - Structure Mineral została tak zaprojektowana aby zapewnić dopasowanie produktu indywidualnie do potrzeb łazienki. Dostępny jest schemat odpowiednich przycięć każdego wymiaru brodzika i dostosowanie go, do tego jak docelowo wymagany jest jego kształt. Nie ma nic prostszego! Produkty na wymiar, idealnie dobrane pod kątem konkretnego pomieszczenia to doskonały sposób na stworzenie jedynej w swoim rodzaju przestrzeni kąpielowej.

Dodatkowe wyposażenie brodzików 

Brodzik z obudową aluminiową

Nie zawsze jest możliwość montażu brodzika na posadzce lub na równo z posadzką, dla stworzenia bezbarierowego wejścia. Wynika to z głębokości danych brodzików jak i z warunków pomieszczenia, w którym brodzik będzie docelowo montowany. Brodzik akrylowy oraz brodzik mineralny może być dodatkowo wyposażony w stelaż i obudowę. Stelaż to wygodny, szybki i łatwy sposób posadowienia oraz wypoziomowania brodzika. Stosowanie obudowy do brodzika jest często polecane przez specjalistów. Nasi designerzy zalecają montaż brodzika na stelażu z obudową ponieważ zapewnia ona bezproblemowy dostęp do przestrzeni pod brodzikiem, co jest bardzo istotne przy pracach konserwacyjnych i utrzymaniu czystości przestrzeni pod brodzikiem. 

Przewaga brodzików nad innymi rozwiązaniami

Kabina z brodzikiem Sanplast

Brodzik prysznicowy, czy to akrylowy, czy mineralny, jako kompletna propozycja zaprojektowana i wyprodukowana przez producenta jest stabilnym i szczelnym dopełnieniem kabiny. Zgodność z normami i przepisami prawa oraz mnogość testów przed wprowadzeniem ich do oferty, zapewnia pełne bezpieczeństwo, zarówno użytkowe jak i materiałowe. Każdy brodzik objęty jest gwarancją i nie wymaga dodatkowej kompletacji oraz dopasowywania różnych elementów. Brodziki oferowane w naszej marce w zależności od serii, prezentowane są w różnych wersjach wyposażenia, ale zawsze zapewniają prosty montaż i pełny komfort kąpieli. Co więcej, dużą zaletą brodzików jest łatwość w oszacowaniu ich kosztów. Montaż brodzika nie przysparza większych problemów i niekonieczne jest zlecenie jego instalacji specjaliście w tej dziedzinie. Brodziki, dzięki swojej monolitycznej powierzchni, są łatwe w utrzymaniu czystości, a dzięki możliwości ich regeneracji dłużej wyglądają jak nowe. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie na stworzenie kompletnej strefy prysznicowej w łazience!

Odpowiednie dobranie brodzika nie jest łatwe, ale z tak dobrze opracowaną ofertą jak nasza, może być przyjemne! Nie ma nic przyjemniejszego niż dobieranie wyposażenia łazienki dopasowanego do potrzeb wszystkich członków naszej rodziny, które będzie nie tylko cieszyło oko, ale będzie bardzo praktyczne, funkcjonalne a do tego łatwe w utrzymaniu czystości!