System powietrzny

Cechy systemów hydromasażu

Codziennie narażeni jesteśmy na wpływ stresu, tempo nowoczesnego życia i pogoń za dobrami materialnymi powoduje, że brakuje czasu na odprężenie i relaks. Wszystko to wpływa na zwiększone napięcie mięśni, w tym również mięśni oddechowych. Zwarta klatka piersiowa powoduje, że nasz oddech staje się płytki i nieregularny. Przez zmniejszony dopływ tlenu do krwiobiegu odczuwamy zawroty głowy, mrowienie w rękach i sztywność mięśni. Stajemy się nadpobudliwi, mamy kłopoty z koncentracją i cierpimy na bezsenność. Dzięki sile wyporu i ciśnieniu wody oraz temperaturze kąpieli, hydromasaż działa wielostronnie na organizm redukując zmęczenie, poprawiając nastrój i ogólne samopoczucie.

System hydromasażu powietrznego

Hydromasaż powietrzny jest delikatniejszym masażem niż wodny – zwykle częściej wybierany przez kobiety, dzieci oraz osoby starsze. Jego główną zaletą jest dotlenianie skóry, a w przypadkach zastosowania pompy z ozonatorem dodatkowo pełni funkcję bakterio-. grzybo- i wirusobójczą. Dysze umieszczone są w dnie wanny, tak aby pęcherzyki powietrza, działające jak delikatne „poklepywanie” podczas suchego masażu ręcznego, rozmieszczone były na maksymalnej powierzchni. Masaż powietrzny dotlenia skórę, zwiększa ukrwienie, rozluźnia mięśnie i stawy. Ma to szczególne znaczenie terapeutyczne przy bólach napięciowych mięśni, rwie kulszowej, uszkodzeniach krążków międzykręgowych i wielu innych schorzeniach. 

Kąpiele z udziałem powietrza mają też nieocenione zalety kosmetyczne. Pomagają usuwać zmiany pociążowe, zmniejszać celulit i poprawiać kondycję skóry.