System wodny

Cechy systemów hydromasażu

Codziennie narażeni jesteśmy na wpływ stresu. Tempo nowoczesnego życia i pogoń za dobrami materialnymi powoduje, że brakuje czasu na odprężenie i relaks. Wszystko to wpływa na zwiększone napięcie mięśni, w tym również mięśni oddechowych. Zwarta klatka piersiowa sprawia, że nasz oddech staje się płytki i nieregularny. Przez zmniejszony dopływ tlenu do krwiobiegu odczuwamy zawroty głowy, mrowienie w rękach i sztywność mięśni. Stajemy się nadpobudliwi, mamy kłopoty z koncentracją i cierpimy na bezsenność. Dzięki sile wyporu i ciśnieniu wody oraz temperaturze kąpieli, hydromasaż działa wielostronnie na organizm, redukując zmęczenie, poprawiając nastrój i ogólne samopoczucie.

System hydromasażu wodnego

Hydromasaż wodny polega na masowaniu ciała strumieniami wody wydobywającymi się z dysz rozmieszczonych w bocznych ścianach wanny. Woda krąży w obiegu zamkniętym, zasysana pompą przez ssak umieszczony na ścianie wanny. Ciało zanurzone w wodzie jest unoszone siłami wyporu wody, dzięki temu wszystkie stawy i mięśnie zostają rozluźnione, ruchy są sprawniejsze i bardziej płynne, co ma szczególne znaczenie przy leczeniu schorzeń układu ruchowego. Ciśnienie wody pobudza krążenie krwi, przyspiesza akcję serca i korzystnie wpływa na perystaltykę jelit. Woda w kontakcie ze skórą powoduje wymianę ciepła między wnętrzem ciała a jego powierzchnią i wpływa na regulację cieplną naczyń krwionośnych. Podczas masażu wodnego relaksacji poddane zostają głównie mięśnie, stawy oraz inne narządy wewnętrzne. Ten typ masażu preferowany jest przez mężczyzn, gdyż jest intensywniejszy i silniej wpływa na całe ciało.

Wanna z hydromasażem – wybierz odpowiedni system masażu wodnego

Jeśli chcemy w swojej łazience stworzyć namiastkę luksusowego SPA, wanna z hydromasażem jest najlepszym rozwiązaniem. Wanna narożna z hydromasażem to propozycja dla każdej łazienki, nawet tej o niewielkim metrażu. W ofercie Sanplast poszczególne systemy masażu dedykowane są także wannom prostokątnym oraz tym o niestandardowych kształtach.

Wanna narożna z hydromasażem w systemie HWEB wyposażona jest w 10 wodnych dysz, z czego 4 dysze służą do masażu tułowia i nóg, a 6 dysz pozwala masować plecy i stopy. Każda dysza daje możliwość manewrowania kierunkiem wypływu wody.

Wanna z hydromasażem w systemie AQC2 daje do dyspozycji 12 dysz. W każdej dyszy jest możliwość regulacji kierunku wypływu wody. W tym systemie 6 dysz służy do masażu tułowia i nóg, natomiast 4 pozwalają masować plecy, a 2 stopy. System wzbogacony został o oświetlenie podwodne Power LED.

System hydromasażu wodnego AQFR opiera się na 14 dyszach. Tułów oraz nogi masowane są przez 8 dysz, kolejne 4 masują plecy, a pozostałe 2 stopy. System diod sygnalizuje aktywność zadanej funkcji.

Najbardziej rozbudowanym system hydromasażu jest AQC4. To aż 18 dysz wodnych. System daje możliwość masażu pulsacyjnego i włączenia efektu fali. W tym systemie dodana została funkcja odczytu temperatury wody.

By sprawdzić szczegółowy opis każdego systemu, wystarczy kliknąć jedno z poniższych zdjęć.