Brodziki

Zobacz: Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z (30)

Strona
Ustaw kierunek malejący
 1. B-M/STRUCTURE
  Brodziki
  B-M/STRUCTURE
  Już od 1 726,92 zł 1 404,00 zł
  Series:

  Structure Mineral

 2. B-M/STRUCTURE
  Brodziki
  B-M/STRUCTURE
  Już od 1 517,82 zł 1 234,00 zł
  Series:

  Structure Mineral

 3. BP-M/STRUCTURE
  Brodziki
  BP-M/STRUCTURE
  Już od 1 782,27 zł 1 449,00 zł
  Series:

  Structure Mineral

 4. BP-M/STRUCTURE
  Brodziki
  BP-M/STRUCTURE
  Już od 1 573,17 zł 1 279,00 zł
  Series:

  Structure Mineral

 5. Wersja brodzika prysznicowego w kolorze białym
  Brodziki
  B-M/SPACE S
  Już od 1 206,63 zł 981,00 zł
  Series:

  Space Mineral

 6. BPK-M/SPACE
  Brodziki
  BPK-M/SPACE
  Już od 1 496,91 zł 1 217,00 zł
  Series:

  Space Mineral

 7. BP-M/SPACE
  Brodziki
  BP-M/SPACE
  Już od 1 302,57 zł 1 059,00 zł
  Series:

  Space Mineral

 8. Wersja w kolorze białym
  Brodziki
  B-M/SPACE
  Już od 1 206,63 zł 981,00 zł
  Series:

  Space Mineral

 9. BTL(P)-M/SPACE
  Brodziki
  BTL(P)-M/SPACE
  Już od 2 035,65 zł 1 655,00 zł
  Series:

  Space Mineral

 10. Wersja brodzika z powierzchnią ProSafeSystem
  Brodziki
  BPP-M/SPACE
  Już od 1 854,84 zł 1 508,00 zł
  Series:

  Space Mineral

 11. Wersja brodzika prysznicowego w kolorze białym
  Brodziki
  B-M/OPEN STR
  Już od 1 332,09 zł 1 083,00 zł
  Series:

  Open Structure Mineral

 12. Wersja brodzika prysznicowego w kolorze białym
  Brodziki
  BP-M/OPEN STR
  Już od 1 458,78 zł 1 186,00 zł
  Series:

  Open Structure Mineral

Zobacz: Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z (30)

Strona
Ustaw kierunek malejący

Brodziki prysznicowe Sanplast

Wybór brodzika i kabiny powinien być dobrze przemyślany. Przedstawiamy wybrane brodziki łazienkowe z oferty Sanplast, brodziki prostokątne, kwadratowe, półokrągłe, brodziki na wymiar i nie tylko. Brodzik prysznicowy jest ważnym uzupełnieniem kabiny i jego wybór ma duży wpływ na wygląd całej strefy prysznicowej oraz na komfort korzystania z niej. Oba elementy - brodzik i kabina, powinny stanowić spójną, dobrze dopasowaną całość. Powinniśmy dobrać je, uwzględniając własne preferencje, design łazienki, a także przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji. Jeśli wciąż nie wiesz, jaki brodzik wybrać, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sanplast.

Zwykle najlepszym rozwiązaniem jest wybranie brodzika dedykowanego do konkretnej serii kabin prysznicowych. Można też odwrócić kolejność i wybrać najpierw kształt brodzika, a następnie dopasować do niego kabinę. Z całą pewnością należy zaś wybrać kompatybilne ze sobą produkty, tak by dobrana kabina prysznicowa była odpowiednio szczelna i w pełni funkcjonalna.

Wybierając dostępne brodziki łazienkowe, należy brać pod uwagę przestrzeń w łazience, jaką mamy do wykorzystania. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem może okazać się wybór brodzika półokrągłego, który zamontowany w narożniku, bardzo dobrze sprawdzi się w małej łazience. Do wyboru mamy również brodziki łazienkowe prostokątne, kwadratowe, pięciokątne oraz modele nietypowe.

Brodzik głęboki – kiedy się na niego zdecydować?

Osobnym typem brodzików kwadratowych i półokrągłych jest brodzik głęboki. Prezentujemy brodziki głębokie z serii Classic i Eko Plus, których głębokość wynosi 25 lub 28 cm. Brodzik głęboki nie sprawdzi się w domu osób starszych lub mających problem z poruszaniem się, ponieważ wejście pod prysznic wymaga odrobiny wysiłku. Jest to natomiast bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które ze względu na niewielki metraż łazienki, nie mogą sobie pozwolić na wannę. Brodzik głęboki bardzo dobrze zastąpi wanienkę dla kilkumiesięcznych dzieci, ale jest to także miejsce, w którym nieco starsze maluchy z chęcią wezmą kąpiel. Każdy brodzik głęboki wyposażony jest w wygodne siedzisko, które może także służyć jako miejsce na kosmetyki oraz akcesoria kąpielowe.

Brodziki kwadratowe – klasyczne brodziki w najlepszym wydaniu

Brodziki kwadratowe dostępne w ofercie Sanplast współgrają z każdą aranżacją łazienkową. Są nie tylko obowiązkowym elementem wyposażenia salonu kąpielowego, ale też tym fragmentem wnętrza, który będzie przyciągał uwagę. Prezentujemy brodziki kwadratowe z serii Space Mineral, Structure Mineral, Open Mineral, Open Structure Mineral, Space Line, Free Line, Classic oraz Prestige. Brodziki dostępne w naszej ofercie różnią się między sobą głębokością, kolorystyką, a także wzornictwem. Tak duża mnogość produktów pozwala idealnie dopasować brodzik do stylu łazienki, więc na pewno znajdziesz tutaj model do łazienki klasycznej, ale też urządzonej w sposób nowoczesny. Brodziki kwadratowe dostępne w tej kategorii mogą być montowane na posadzce lub wpuszczone w posadzkę. Wykonane są z akrylu sanitarnego lub odlewu mineralnego, dzięki czemu powierzchnia brodzika jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości. Brodziki kwadratowe mogą być uzupełnione powierzchnią antypoślizgową. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą brodzików.

 W oddzielnej kategorii dostępne są również akcesoria do brodzików i części zamienne. W naszej ofercie znajdują się także systemy mocowania brodzików. Więcej można o nich przeczytaj tutaj.

Z jakich materiałów wykonane są brodziki Sanplast?

Brodziki marki Sanplast w zależności od serii produktowej wykonane są z:

 • Akrylu sanitarnego - Materiał posiada właściwości anytpoślizgowe, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Produkty z akrylu sanitarnego cechują się doskonale gładką powierzchnią, dzięki czemu ich czyszczenie jest niezwykle łatwe. Akryl to tworzywo barwione w masie, przez co wszelkie rysy, które mogą wystąpić podczas użytkowania, łatwo usunąć poprzez polerowanie. Gwarantuje to nieskazitelny wygląd produktów SANPLAST przez wiele lat. Dzięki właściwościom fizycznym, akryl sanitarny znakomicie zatrzymuje ciepło. Zapewnia to optymalną temperaturę nawet podczas długich kąpieli.

https://sanplast.pl/akryl-sanitarny

Serie brodzików z akrylu sanitarnego: Space Line, Prestige, Free Line, Classic, Ekoplus

 • Odlewu mineralnego - to połączenie naturalnych minerałów, głównie dolomitów i żywic. To właśnie ta cecha sprawia, że mamy do czynienia z materiałem niezwykle wytrzymałym na czynniki mechaniczne, a także znakomitym termicznie. Materiał świetnie utrzymuje temperaturę, co na pewno docenią miłośnicy gorących kąpieli. Jest jednym z najbardziej pożądanych materiałów w wystroju łazienek. Wyróżnia się wyjątkowo gładką, pozbawioną porów fakturą, co chroni go przed gromadzeniem się osadów i kolonizacją przez pleśń i bakterie.

https://sanplast.pl/odlew-mineralny

Serie brodzików z odlewu mineralnego: Structure Mineral, Open Structure Mineral, Open Mineral, Space Mineral, Space Mineral S

 Jak pielęgnować brodziki? 

 • Brodziki akrylowe - zalecamy czyścić płynami do mycia akrylowych urządzeń sanitarnych i płynami do mycia  naczyń kuchennych. Informujemy, iż na rynku dostępna jest cała gama preparatów przeznaczonych do pielęgnacji wyrobów akrylowych.
 • Brodziki z odlewów mineralnych – zalecamy czyścić używając delikatnych środków myjących, mimo wysokiej odporności na substancje chemiczne i plamiące. Szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji produktów zawierają instrukcje montażu i użytkowania załączane do każdego produktu.

Dlaczego warto uzupełnić brodzik obudową do brodzika?

Każdej serii brodzików dedykujemy w swojej ofercie obudowy do brodzików. W zależności od serii produktowej wykonane są one z akrylu lub aluminium. Obudowa nie tylko tworzy harmonijną całość z dedykowanym jej brodzikiem, ale zapewnia bezproblemowy dostęp do przestrzeni pod brodzikiem, co jest niezwykle istotne przy wszelkich pracach konserwacyjnych oraz dla utrzymania czystości.

W jaki sposób skompletować ze sobą obudowy do brodzików zamontowanych tylko przy ścianie?

Obudowanie brodzika kwadratowego lub prostokątnego z trzech lub czterech stron za pomocą standardowej obudowy akrylowej  jest bardzo łatwe. Kompletując obudowy należy zwrócić uwagę na to, iż występują one w dwóch rodzajach: jako typ a oraz typ b. Stawiając brodzik przy ścianie potrzebujemy jedną obudowę typu a na przednią część brodzika oraz dwie obudowy typu b na boki. W przypadku obudowania brodzika z czterech stron należy zakupić cztery obudowy typu b. W przypadku obudów aluminiowych, dostępne są gotowe obudowy o oznaczeniu OBT, które zapewniają zabudowę trzech boków brodzika.

Jaka jest nośność brodzików firmy Sanplast?

Brodziki naszej marki poddawane są badaniom zgodnie z obowiązującymi polskimi normami. Gwarantujemy, że produkty zachowują się zgodnie z normami dla obciążeń statycznych do 100 kg.

Czy istnieje możliwość wykonania brodzików akrylowych na indywidualne zamówienie?

Informujemy, że brodzików akrylowych pod indywidualne zamówienie nie wykonujemy. Nie ma również możliwości zmiany jakichkolwiek parametrów tych produktów.

Czy posiadacie w swojej ofercie brodziki na nośnikach styropianowych?

Nasze brodziki nie posiadają podstaw styropianowych. Brodziki występują ze stelażem lub nóżkami, opcjonalnie dostępne są również stelaże przestrzenne.

Czy brodziki z odlewu mineralnego można dowolnie przycinać, lub wycinać w nich np. narożnik?

Brodziki z odlewu mineralnego z serii Structure Mineral można przycinać zgodnie ze schematem i zakresami ich cięcia. Schemat i zakres cięcia dostępny jest w cenniku Sanplast oraz na stronie internetowej pod poniższym linkiem:

https://sanplast.pl/brodzik-kwadratowy-i-prostokatny-b-m-structure_custom#140=2134&142=199

Możliwe do wykonania w brodzikach kwadratowych i prostokątnych serii Structure Mineral są również wycięcia narożnika, wcięcia oraz cięcia po skosie.

Czym jest ProSafeSystem?

ProSafeSystem dostępny opcjonalnie do brodzików serii Open Mineral, Space Mineral, Space Mineral S, Space Line, Prestige to specjalna powłoka antypoślizgowa trwale aplikowana punktowo na powierzchnię akrylu i odlewu mineralnego. Zapewnia ona maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort kąpieli. Estetyczny transparenty wzór o delikatnej strukturze tworzy nowy efekt wizualny w łazience. Powłoka jest płaska, dzięki czemu łatwo utrzymać brodzik w czystości. Kąpiel staje się jeszcze bardziej przyjemna i bezpieczna dla użytkownika. Dzięki zastosowaniu ProSafeSystem brodziki klasyfikują się w najwyższą klasę antypoślizgowości C.

https://sanplast.pl/prosafesystem

Jaką antypoślizgowością charakteryzują się brodziki Sanplast?

Bezpieczeństwo produktów to kluczowy element przy produkcji i oferowaniu rozwiązań dedykowanych wyposażeniu łazienki. Dlatego dbamy o to aby każdy nasz brodzik spełniał rygorystyczne wymogi w zakresie bezpieczeństwa. Jednym z testów, którym poddawane są nasze brodziki jest badanie przez prestiżowy Instytut TÜV Rheinland Polska. Badaniu w zakresie antypoślizgowości poddano trzy struktury naszej marki – standardową powierzchnię brodzików mineralnych bez antypoślizgu, a także strukturę brodzików Structure Mineral, Open Structure Mineral oraz powierzchnię ProSafeSystem, którym przyznano odpowiednie klasy:

Przyznane klasy to naukowy dowód na to, że bez względu na miejsce użytkowania brodzika (mieszkanie, dom, miejsce użyteczności publicznej) brodziki marki Sanplast są bezpieczne w użytkowaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!