Łazienka – naszym obszarem działania

Salon łazienkowy to jedna z najważniejszych przestrzeni życiowych dla każdego z nas. Mniejszy czy większy – nie ma znaczenia – najbardziej istotne, że spełnia nasze oczekiwania i zaspakaja potrzeby. Oferta naszej marki obejmuje wyposażenie łazienki, wpisujące się w niemalże każdą aranżację wnętrza – od tych bardziej klasycznych, po nowoczesne, a nawet loftowe. Podpowiadamy jak wyposażyć strefę, będącą naszym obszarem działania!

salon łazienkowy Sanplast

Wyposażenie łazienek

Łazienka, z której korzystamy każdego dnia powinna być nie tylko miejscem do mycia, ale i miejscem relaksu. Planując wyposażenie łazienki powinno się pamiętać, aby dobrze wykorzystać dostępne miejsce. Warto rozważyć następujące kwestie:

 • Optymalne wykorzystanie przestrzeni
 • Komfortowe wyposażenie
 • Miejsce do przechowywania
 • Elementy dekoracyjne

Podstawowym wyposażeniem każdej łazienki jest kabina z brodzikiem lub bez niego, alternatywnie wanna, toaleta, umywalka oraz dodatkowe akcesoria, ułatwiające nam korzystanie z tych wcześniej wymienionych. Ci, którzy mają troszkę więcej dostępnej przestrzeni, mogą pozwolić sobie na jednoczesny montaż kabiny prysznicowej i wanny. Jednak dla tych, którzy dysponują niewielką łazienką, strefa prysznicowa i wannowa jest także do osiągnięcia – najprostszym rozwiązaniem dla nich – jest parawan nawannowy. Wszystkie te produkty są do znalezienia w naszej ofercie.

Prysznice z brodzikiem  - strefa kąpieli pod prysznicem 

Prysznice z brodzikiem Sanplast

Często zadajemy sobie pytanie – kabina prysznicowa z brodzikiem czy kabina prysznicowa bez brodzika? Oba rozwiązania mają swoich zwolenników. Nasi designerzy, jako specjaliści w swojej dziedzinie polecają tak dopasować produkty, aby zawsze stanowiły harmonijną całość. Przy tworzeniu bezbrodzikowej strefy prysznica, należy pamiętać o wielu detalach – m.in. o zabezpieczeniu odpowiedniego spływu wody w kierunku odpływu. Brodziki są tak zaprojektowane aby zapobiegać zbieraniu się wody na jego powierzchni, jednocześnie stanowiąc doskonałe uzupełnienie każdej kabiny. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego modelu kabiny i brodzika.

Jak wybrać kabinę i brodzik?

Na to pytanie odpowiada nasz Główny Konstruktor – Krzysztof Halak, pracujący i projektujący produkty w naszych strukturach już 19 lat:

Krzysztof Halak - Główny Konstruktor Sanplast SA

"Aby dokonać dobrego wyboru kabiny i brodzika, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów:

 • Miejsce posadowienia kabiny z brodzikiem – Dostępne są różne wersje kabin, które możemy zamontować w narożniku łazienki lub przy jednej ze ścian, tworząc przyścienną strefę prysznicową. Wybierając miejsce posadowienia kabiny powinniśmy przeanalizować dostępną przestrzeń niezbędną do otwarcia drzwi kabiny. W tym przypadku przyjrzyjmy się wnętrzu i ustalmy rozmieszczenie ewentualnych instalacji wodno-kanalizacyjnej, wieszaków na ręczniki, grzejnika, oświetlenia czy elementów wentylacji pomieszczenia.
 • Dostępna przestrzeń łazienkowa – Rynek wyposażenia łazienki, w tym także nasza marka oferuje wiele wymiarów i kształtów kabin prysznicowych i dedykowanych im brodzików. W naszym portfolio zapewniamy kabiny od wymiaru 70x70 aż po 100x200cm. Oczywiście wymiar to nie wszystko, bowiem ważne jest dobranie odpowiedniego kształtu kabiny i brodzika. Półokrągła kabina to doskonała propozycja do mniejszych wnętrz, szczególnie ta, której drzwi są przesuwne. Możemy wtedy zapewnić maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w łazience. Do łazienki o niewielkim metrażu, warto pomyśleć o kabinie pięciokątnej. To niedoceniony kształt ale dzięki nietypowej konstrukcji, tworzący nietuzinkową, niedużą strefę prysznicową. Kwadratowe kabiny dają szerszy wybór doboru drzwi i ścianek. Prostokątne kabiny to większa przestrzeń kąpielowa i możliwość doboru różnego rodzaju drzwi prysznicowych oraz swoboda w dopasowaniu wymiaru.
 • Sposoby otwarcia kabiny – Drzwi prysznicowe mogą być skrzydłowe, wahadłowe, przesuwne jedno- lub kilkuelementowe, łamane, ale może też ich nie być – wtedy mamy do czynienia z kabiną Walk-In. Rozwiązania przesuwne i łamane nadają się doskonale do mniejszych wnętrz. W ich przypadku warto sprawdzić szerokość wejścia do kabiny, aby zapewnić sobie komfort podczas codziennego użytkowania. Skrzydłowy lub wahadłowy sposób otwarcia zapewnia szersze wejście i może okazać się bardziej wygodne, szczególnie dla osób starszych. Coraz popularniejsze są kabiny bez drzwi – tak zwane Walk-In – gdzie wejście i wyjście nie stanowi żadnego problemu. Dedykowane im brodziki zapewniają możliwość stworzenia bezbarierowego wejścia, co może mieć istotne znaczenie dla osób z problemami ruchowymi. To też zdecydowanie najbardziej nowoczesna konstrukcja spośród wszystkich dostępnych na rynku.
 • Wzór szyby – Ilu producentów tyle propozycji. Ciekawy sitodruk może stanowić element dekoracyjny kabiny i przyciągać wzrok. Jednak w przypadku mniejszych łazienek, to przeźroczysta szyba nie odcina przestrzeni i powiększa optycznie dostępną przestrzeń. Transparente szkło wygląda elegancko. Konieczne jest jednak odpowiednie utrzymanie szyby w czystości, aby zachować na dłużej efekt „WOW”.
 • Kolorystyka profili – dla całości wyposażenia łazienki bardzo ważne jest dopasowanie kolorystyczne poszczególnych elementów. Wybierając kabinę i brodzik należy spojrzeć na już posiadane elementy takie jak: baterie, płytki, umywalka. Do nich warto dobrać kolor profili kabiny prysznicowej, a do profili pasujący odcień brodzika. Przy doborze kolorystyki, należy pamiętać także o codziennym utrzymaniu czystości poszczególnych elementów. Wtedy wszystko będzie prezentowało się tak, aby cieszyć nasze oczy każdego dnia.
 • Kabiny kompletne – coraz trudniejszy dostęp do montażystów oraz obawa przed niedopasowaniem do siebie poszczególnych elementów strefy prysznicowej, sprawia, że kabiny kompletne zyskują na popularności. Konstruując w pełni wyposażoną kabinę, kierowaliśmy się chęcią zapewnienia klientowi całości wyposażenia kabiny w jednym produkcie. Kabiny kompletne zawierają kabinę czterościenną, brodzik, obudowę, syfon oraz zestaw prysznicowy. Wszystkie elementy są tak dobrane, aby tworzyły doskonały, dopasowany zestaw. Kupując jeden produkt, klient otrzymuje wszystko co jest mu potrzebne aby stworzyć gotową strefę prysznicową. Wystarczy podłączyć się do instalacji i można cieszyć się kąpielą.
 • Brodzik akrylowy czy brodzik mineralny – Przy wyborze materiału wykonania brodzika, warto zadać sobie pytanie jaka głębokość brodzika będzie najbardziej odpowiednia dla użytkowników strefy prysznicowej. Brodziki akrylowe występują w kilku głębokościach. W ofercie Sanplast znaleźć można brodziki akrylowe o głębokości 2,5, 5, 9, 15 a nawet 25cm. Brodziki mineralne, czasem nazywane brodzikami konglomeratowymi, najczęściej mają głębokość 1,5-2cm. Brodziki akrylowe mogą mieć ryflowane dno, a powierzchnia brodzików z odlewu mineralnego może być strukturalna. Oba wykończenia charakteryzują się odpowiednim stopniem antypoślizgowości. Dodatkowo oferujemy powierzchnię ProSafeSystem, którą można zamówić zarówno do brodzików akrylowych jak i mineralnych oraz zapewnić im najwyższą klasę antypoślizgowości C. Oba materiały zarówno i akryl sanitarny, i odlew mineralny utrzymują bardzo dobrze ciepło i są przyjemne w dotyku. Brodziki z odlewu mineralnego są bardziej nowoczesne i łatwiej naprawić je w przypadku ubytku powierzchni. Wybór pomiędzy brodzikiem akrylowym i brodzikiem mineralnym może być trudny. Dobierając brodzik do kabiny, powinno się wybrać tą wersję, która polecana jest przez producenta do konkretnej konstrukcji, ale i wziąć pod uwagę praktyczność rozwiązania jak i potrzeby przyszłych użytkowników."

Wanny łazienkowe – strefa kąpieli w wannie 

Wanny łazienkowe Sanplast

Wanna od lat uznawana jest za jeden z najbardziej popularnych elementów wyposażenia łazienek. Kiedy myślimy o wannie, często kojarzą nam się chwile relaksu, oderwania od codzienności i chwile wytchnienia. Kąpiel w wannie od bardzo dawna uznawana jest za doskonały sposób na wyciszenie oraz odprężenie. Działa na nas relaksująco i ma wiele zalet. Kąpielowa przyjemność w wannie zapewnia odpoczynek nie tylko naszemu ciału ale i naszemu umysłowi. Ale jeśli wanna – to jaka?

Wanna prostokątna

Wanna prostokątna Sanplast

Wanna prostokątna to jedna z najbardziej popularnych wanien dostępnych na rynku. Jej wymiary dopasowane są zarówno do mniejszych łazienek jak i do dużych salonów kąpielowych. Oferowane są w wersji jedno- lub dwuoparciowej. Gdy wannę prostokątną uzupełnimy, parawanem nawannowym, połączymy dwie funkcjonalności w jednym produkcie. Wanny prostokątne to sposób na wyposażenie łazienek w sposób ponadczasowy. Dobierając odpowiednie wzornictwo wanny, otrzymamy produkt, który będzie wpisywał się w niemalże każdy styl aranżacyjny. Wanna prostokątna jest bardzo łatwa w aranżacji – można ją zamontować zarówno w narożniku, jak i przy ścianie. Idealnym rozwiązaniem jest zabudowanie jej dedykowaną obudową, aby zapewnić sobie dostęp do przestrzeni pod wanną, ale można także przygotować jej zabudowę płytkami aby harmonizowała się z całością wnętrza łazienki. Nie ma bardziej uniwersalnego kształtu wanny niż wanna prostokątna.

Wanna asymetryczna

Wanna asymetryczna Sanplast

Wanna asymetryczna, często określana przez klientów, jako wanna narożna to dobre rozwiązanie do mniejszych łazienek. Gdy chcemy zaoszczędzić troszkę miejsca w łazience, możemy dobrać odpowiedni wymiar wanny asymetrycznej. Nawet te mniejsze wymiary zapewniają komfortową kąpiel. Ich asymetryczny kształt umożliwia ustawienie pozostałych elementów wyposażenia łazienki tuż obok nich. Mają najczęściej dedykowane obudowy, które łatwo można zdjąć aby utrzymać czystość w przestrzeni pod wanną. Misa takiej wanny bardzo często oferuje siedzisko, które może ułatwić kąpiel osobom starszym lub stanowić swoistą przestrzeń na akcesoria kąpielowe.

Wanna symetryczna 

Wanna symetryczna Sanplast

Wanna symetryczna przeznaczona do montowania w narożniku łazienki łączy całe wnętrze, nadając mu wyjątkowego stylu. To wanna, która zapewnia dużo miejsca kąpielowego, gwarantując wygodę i komfort podczas kąpieli. Nadaje się znakomicie jako produkt dla dwojga. Oferowana jest często z dedykowaną jej obudową.

Wanna trapezowa i sześciokątna 

Wanna sześciokątna Sanplast

Nietypowe rozwiązania często przykuwają najwięcej uwagi, jednak brakuje nam odwagi do ich zastosowania w swoich wnętrzach. Trapez i sześciokąt rzadko kiedy kojarzą nam się z wanną, a są to kształty, po które często sięgają projektanci wnętrz. Odpowiedzią na te potrzeby, są przygotowane przez nas wanny. Wybrane wanny trapezowe oferowane w naszym portfolio mają ścięty jeden bok, aby zapewnić możliwość instalacji umywalki lub toalety tuż obok wanny. Wszystkie wanny trapezowe mają obszerne misy, gwarantując wygodę podczas kąpieli, także dla dwojga. Kolejnym wyjątkowym kształtem, który znaleźć można wśród produkowanych przez nas wanien, są wanny 6kątne. Dają one wiele możliwości aranżacyjnych, bowiem możemy zamontować je w narożniku, dłuższym lub krótszym bokiem lub przy ścianie. Zabudowanie ich płytkami, pozwala utrzymać całość aranżacji w tej samej tonacji kolorystycznej. Wystarczy odważyć się, aby uzyskać aranżację, której nie znajdzie się w standardowej łazience.

Wanna monoblock czyli wanna kompletna 

Wanna kompletna Sanplast

Podobnie jak w przypadku kabiny kompletnej, tak i wanna kompletna, czyli wanna zintegrowana z obudową i systemem przelewowo-odpływowym, to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Wanny typu monoblock, nazywane też często wannami kompletnymi, to wanna z obudową, która stanowi jeden harmonijny produkt, który mamy gotowy do użycia, w momencie połączenia z instalacją wodno-kanalizacyjną. Wanny te mają wiele zalet i coraz większa ilość klientów sięga po to rozwiązanie. Wanny te najczęściej mają odpływ na środku dna  i są dwuoparciowe, dając możliwość kąpieli dla dwojga. To nowoczesna propozycja, która znajdzie swoich wielbicieli wśród wszystkich, którzy cenią sobie produkty wysokiej jakości oraz relaks w łazience.

Wanna akrylowa i wanna z odlewu mineralnego 

Wanna SanplastPierwszym materiałem, który przychodzi nam do głowy, kiedy mówimy o wannie jest akryl sanitarny. To łatwy materiał, który dzięki termoformowaniu może przyjmować wiele kształtów, a wanny mogą mieć wiele interesujących, zapewniających wygodę przetłoczeń. Odlew mineralny to mieszanka dolomitów i żywic, dzięki którym możemy formować wanny z cieńszymi rantami niż te w wannach akrylowych. Wanny z odlewu mineralnego w tym samym wymiarze, co wanna z akrylu, będą miały szersze wymiary wewnętrzne, co da nam więcej przestrzeni kąpielowej. Tylko od nas zależy, którą wannę dobierzemy do naszej łazienki.

Umywalki nablatowe 

Umywalki nablatowe Sanplast

Wzorowo urządzona łazienka stanowi połączenie funkcjonalności ze spójnym estetycznie, atrakcyjnym wyglądem. Nie ma tu miejsca na kompromisy - oczekujemy, że pomieszczenie to będzie nie tylko zgodne z naszą estetyką, ale i maksymalnie praktycznie rozplanowane oraz ukierunkowane na potrzeby jego docelowych użytkowników. Czas pandemii pokazał nam jak istotna jest strefa mycia w naszej łazience. Warto zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt, planując zmiany w łazience. Współczesne trendy aranżacyjne pokazują, że umywalki montowane do ściany zastępowane są przez umywalki nablatowe. Takie rozwiązanie w łazience prezentuje się elegancko i stylowo. W naszym asortymencie mogą Państwo zamówić umywalkę nablatową prostokątną z odpływem kwadratowym lub okrągłym. Istotne jest również to, że można się zdecydować na model z otworem pod montaż baterii łazienkowej lub bez niego.

Co jeszcze jako wyposażenie łazienki?

Aranżacja łazienki Sanplast

Całość łazienki tworzą nie tylko wanna czy kabina z brodzikiem, toaleta i umywalka ale i szereg tak samo istotnych dodatków – wieszak, kosz na pranie, grzejnik, armatura oraz niewielkie akcesoria łazienkowe takie jak: mydelniczka lub dozownik mydła, pojemniki na kosmetyki, kubki na szczoteczki do zębów czy ręczniki. Warto zaplanować co będzie potrzebne i dobrać taką kolorystykę aby pasowała do całej aranżacji wnętrza. Pamiętajmy, że łazienka to miejsce gdzie, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, spędzamy wiele czasu i warto zadbać o to aby jej wnętrze było przyjemne, praktyczne, funkcjonalne i spełniało potrzeby wszystkich jej użytkowników.