Wanny symetryczne

Zobacz: Zobacz jako Siatka Lista

Produkty (8)

Ustaw kierunek malejący
 1. WS/SPACE
  Wanny
  WS/SPACE
  Już od 3 392,34 zł 2 758,00 zł
  Series:

  Space Line

 2. WS/LUXO
  Wanny
  WS/LUXO
  Już od 2 720,76 zł 2 212,00 zł
  Series:

  Luxo

 3. WSP/LUXO
  Wanny
  WSP/LUXO
  Już od 2 949,54 zł 2 398,00 zł
  Series:

  Luxo

 4. Wanna akrylowa przyścienna symetryczna
  Wanny
  WSPse/LUXO
  Już od 2 458,77 zł 1 999,00 zł
  Series:

  Luxo

 5. Wanna przyścienna kompletna Loft Line
  Wanny
  WSP/LOFT
  Już od 6 505,47 zł 5 289,00 zł
  Series:

  Loft Line

 6. WS/PR
  Wanny
  WS/PR
  Już od 2 788,41 zł 2 267,00 zł
  Series:

  Prestige

 7. WSzs/PR
  Wanny
  WSzs/PR
  Już od 2 426,79 zł 1 973,00 zł
  Series:

  Prestige

 8. WS/FREE
  Wanny
  WS/FREE
  Już od 2 114,37 zł 1 719,00 zł
  Series:

  Free Line

Zobacz: Zobacz jako Siatka Lista

Produkty (8)

Ustaw kierunek malejący

Wanny symetryczne

Wanna symetryczna to wanna o kształcie symetrycznym względem osi długiej lub osi krótkiej, co oznacza, że obie strony wanny są takie same. Wanny symetryczne są popularne ze względu na swój estetyczny wygląd i łatwość montażu. Ich narożny kształt pozwala na umieszczenie wanny w dowolnym narożniku w łazience, ponieważ nie ma strony, która musi być skierowana w jednym kierunku. Co więcej, w naszej ofercie prezentujemy również wanny symetryczne przyścienne. Wybór symetrycznych wanien akrylowych jest łatwy, bowiem dostępne są one w różnych rozmiarach. Łatwo można dopasować je do indywidualnych preferencji i potrzeb ich przyszłych użytkowników. Projekty wanien symetrycznych często zawierają półkę na akcesoria łazienkowe lub siedzisko, ułatwiające realizację zabiegów pielęgnacyjnych podczas kąpieli. Montaż wanny symetrycznej nie sprawia problemów, ponieważ nie ma potrzeby kierowania strony wanny w określonym kierunku. W zależności od preferencji użytkownika można ją zabudować płytkami lub dedykowaną obudową. Wanny symetryczne są przeznaczone dla osób, które cenią sobie symetrię, prostotę i elegancję. Jej uniwersalny kształt i łatwość dopasowania do wnętrza, sprawiają, że jest to popularny wybór w wielu łazienkach.

Zalety wanien symetrycznych:

 • Uniwersalność – świetnie sprawdzą się w wielu stylach aranżacyjnych,
 • Łatwość montażu – czy to wersja narożna czy przyścienna symetryczna – każda z nich nie sprawia żadnych problemów montażowych dzięki wyposażeniu w nóżki, które pozwalają na szybkie wypoziomowanie wanny,
 • Wygoda użytkowania – symetria formy sprawia, że w czasie kąpieli nie trzeba zmieniać pozycji, co zapewnia komfort,
 • Funkcjonalność – dzięki półkom lub siedziskom wanny narożne symetryczne, spełniają nie tylko funkcję kąpielową, ale stają się także elementem wyposażenia łazienki.

O czym warto pamiętać przy zakupie wanien symetrycznych

Dobrze dobrana wanna symetryczna zwiększy relaks w czasie kąpieli i stanie się ozdobą łazienki. Jednakże, przy zakupie wanny symetrycznej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które mogą mieć wpływ na wybór odpowiedniego modelu. Oto kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę:

 • Materiał, z którego wykonana jest wanna – na rynku dostępne są wanny akrylowe, ze stali nierdzewnej czy żeliwne. Wanny Sanplast wykonane są z akrylu sanitarnego najwyższej jakości, który sam w sobie ma właściwości antypoślizgowe, co ma znaczny wpływ na bezpieczeństwo podczas użytkowania.
 • Rozmiar – decydując się na zakup wanny powinniśmy sprawdzić jaki wymiar wanny będzie najlepiej pasował do dostępnej przestrzeni w łazience. Aby wanna dobrze prezentowała się w całości aranżacji, nie może „zagracać” wnętrza. Dodatkowo, jako producent wyposażenia łazienek polecamy ocenić także wewnętrzne wymiary wanny, aby nie ograniczały ruchu sylwetki podczas kąpieli, co może zmniejszyć komfort i wygodę korzystania.
 • Głębokość – im głębsza i większa wanna, tym większe zużycie wody i wyższe koszty utrzymania. Nowoczesne wanny symetryczne Sanplast charakteryzują się różną głębokością, w zależności od serii produktowej.
 • Dostępność półki lub siedziska – wyprofilowane dodatkowe wyposażenie wanny, zwiększa jej funkcjonalność. Duża półka w wannie pomieści wszystkie niezbędne podczas kąpieli kosmetyki i akcesoria, a siedzisko może być przydatne do kąpieli osób z problemami ruchowymi.
 • Możliwość zabudowy – wanny symetryczne można zabudować na kilka sposobów. Jednak najlepszym i stosunkowo niedrogim jest zastosowanie wanny z obudową lub dokupienie dedykowanej jej obudowy. Takie rozwiązanie harmonizuje całość projektu i sprawia, że wanna z obudową tworzą doskonały zestaw.

Ważnym jest aby dobrze przemyśleć zakup wanny. Ma ona służyć kilka lat i sprawić, że łazienka będzie nie tylko w pełni funkcjonalna, ale i praktyczna a co więcej, łatwa w utrzymaniu czystości.

Dlaczego warto wybrać wanny symetryczne Sanplast

Wielu nabywców zastanawia się dlaczego warto zdecydować się na nasze symetryczne modele. Przekonuje, nie tylko nasze wieloletnie doświadczenie ale także, wiele wersji wyposażenia wanien. Zadbaliśmy także o to, aby klient wybierając naszą ofertę, dostał produkt wyposażony dokładnie w to czego szuka i oczekuje. W naszym asortymencie oferujemy wanny symetryczne w kilku seriach:

 • Free Line – seria to bogata oferta zapewniająca wybór jednego z 4 wymiarów o głębokości 45cm o bardzo uniwersalnym, klasycznym designie. Dedykowane są do nich obudowy, zapewniające łatwy i szybki dostęp do przestrzeni pod wanną.
 • Prestige – to wanny o głębokości 44cm, do wyboru oferowana jest wersja z lub bez siedziska. Zabudować ją można dedykowaną obudową, która doskonale uzupełnia projekt wanny.
 • Loft Line – to wersja wanny symetrycznej przyściennej z wyjątkowo wyprofilowanym oparciem pleców. Wanny te dostępne są w wersji do zabudowy przez klienta lub w komplecie z produkcyjnie zamontowaną obudową. Dzięki wyjątkowemu procesowi produkcyjnemu, wanna i obudowa stanowią w pełni harmonijny produkt. Dodatkowo wanny te można zakupić w wersji z przelewem szczelinowym lub z dodatkową funkcją napełniania wanny przez przelew.
 • Luxo – seria ta zapewnia wybór jednego z trzech projektów wanien. Wanna symetryczna narożna dostępna jest jako wanna do zabudowy przez klienta, wanna z dokładaną obudową oraz wanna produkcyjnie wyposażona w zintegrowaną obudowę, gdzie linia łączenia obu produktów jest zupełnie niewidoczna. Kolejną wersją jest wanna przyścienna o głębokości 49 cm, którą można nabyć jako wannę do zabudowy lub wersję termoformowaną z obudową i pełnym wyposażeniem w system przelewowo-odpływowy. Trzeci wariant to wanna przyścienna do zabudowy lub produkcyjnie zintegrowana z obudową i różnymi wersjami wyposażenia syfonu. Ta wersja ma głębokość 45cm a jej obudowa ma delikatne podcięcie ułatwiające ustawienie stóp przed wejściem do wanny.
 • Space Line – to wanny charakteryzujące się głębokością 48cm, spośród których możemy wybrać jedną z trzech wersji wyposażenia: do zabudowy ze stelażem i adapterem syfonu z pokrywką, ze stelażem przestrzennym i systemem przelewowo – odpływowym lub wcześniejszą wersję uzupełnioną o obudowę. Każda z nich ma pokrywkę syfonu w kształcie kwadratu, która pełni nie tylko funkcję estetyczną, sprawia również, że dno wanny jest zupełnie gładkie. Wanna ma dużą półkę, dzięki której wszystko co potrzebne w czasie kąpieli, będzie dostępne „na wyciągnięcie ręki”.

Na stronie Sanplast znaleźć można wszystkie symetryczne wanny opisane powyżej. Poznanie szczegółów dotyczącego planowanego zakupu może mieć wpływ na finalne zadowolenie z produktu. Warto poświęcić czas na przejrzenie detali, wymiarów oraz możliwości posadowienia i wyposażenia wanny, którą chcemy zamontować w naszej łazience. Kupując produkt naszej marki, zyskujesz pewność zadowolenia z wyboru i Czystą Przyjemność kąpieli!