Inspiracje Data publikacji: 19/02/2024

Biało brązowa łazienka

Biało brązowa łazienka

Biało-brązowa łazienka to wnętrze, które przywołuje skojarzenia z naturą. Brąz to barwa, która jest bardzo powszechna, szczególnie w środowisku, które nas otacza, dlatego staje się często inspiracją architektów i designerów.

Wystrój łazienki odgrywa kluczową rolę w tworzeniu przyjemnej i funkcjonalnej przestrzeni w naszych domach. Jeśli chcesz stworzyć harmonijne wnętrze, nawiązujące do natury, łazienka utrzymana w biało-brązowej kolorystyce może być idealnym rozwiązaniem.

Brąz ma wiele odcieni – od jasnego – beżowego aż do ciemnego – barwą przypominający gorzką czekoladę. Jest uniwersalnym kolorem, dlatego najlepiej łączyć go z bielą. Dzięki takiemu połączeniu, uzyskamy atmosferę spokoju, zachęcającą do odpoczynku po długim dniu ciągłych zmagań z obowiązkami.

Biało-brązowa łazienka z wanną Space Line

Biało-brązowa łazienka – jak ją urządzić?

Urządzenie biało-brązowej łazienki to tworzenie wnętrza, które jest harmonijne i ciekawe wizualnie. Oto kilka wskazówek, które warto uwzględnić w łazience w kolorach bieli i brązu:

  • Dopasowanie kolorów – biel to klasyczne tło dla brązowych akcentów, może ona stanowić element ścian lub podłóg, na tle których brązowe dodatki będą grały główną rolę;
  • Brązowe płytki ścienne lub podłogowe – zdecyduj się na płytki, w brązowych odcieniach – poszukaj tych z elementami mozaiki lub imitujących drewno – różne tekstury oraz elementy naturalne sprawią, że łazienka będzie ciepła i przyjemna w odbiorze;
  • Dobrze meble łazienkowe – drewniane wykończenie szafek czy blatów sprawi, że łazienka stanie się miejscem, gdzie poczujesz się dobrze;
  • Zastosuj dodatki i akcesoria – dobierz te akcesoria, które kolorystyką będą pasowały do brązowych płytek;
  • Wybierz oświetlenie o ciepłym ubarwieniu – świetnie uzupełni ono kolorystykę biało-brązowej łazienki;
  • Pamiętaj o roślinności – rośliny doniczkowe to kolejne nawiązanie do natury, które doskonale sprawdzi się w połączeniu z elementami imitującymi naturalne drewno.

Jakie dodatki do biało-brązowej łazienki?

Dodatki do biało-brązowej łazienki z produktami Sanplast

Każda łazienka wymaga dodatkowego, poza strefą kąpieli, mycia czy toaletą, wyposażenia. Aby była w pełni praktyczną nie możemy zapomnieć o akcesoriach i dodatkach. Białe i brązowe ręczniki, szlafroki, dywaniki, kosze czy pojemniki na kosmetyki uzupełnią wnętrze, czyniąc je jeszcze bardziej funkcjonalnym. Tak dopasowane detale nadadzą spójności całości aranżacji, a biało-brązowe wnętrze stanie się miejscem, w którym chętnie odpoczniemy po całym dniu.

Aranżacja biało-brązowej łazienki

Kabina Basic Complete w łązience w kolorach bieli i brązu

Na pierwszy rzut oka proste, geometryczne kształty kabiny prysznicowej, umywalki i mebli. Do tego klasyczne kolory – odcienie brązu oraz biel. Wydawać by się mogło, że tak wyposażona łazienka niczym nie zaskoczy. A jednak! Już po chwili naszą uwagę przykuwają piękne, wzorzyste płytki na podłodze. Choć wzór na nich jest monochromatyczny, to misterne, dynamiczne desenie przywodzą na myśl skojarzenia z barwnymi, portugalskimi ceramicznymi płytkami. Z całością doskonale komponuje się drewniane wykończenie szafki oraz imitujące bukowe deski, płytki na jednej ze ścian.

Pamiętaj, aby zachować równowagę pomiędzy bielą a brązem, aby stworzyć spójną i przyjemną dla oka przestrzeń. Optymalne wykorzystanie tych kolorów pozwoli Ci na stworzenie eleganckiej i relaksującej łazienki.

Inspiracje Data publikacji: 19/02/2024