Inspiracje Data publikacji: 23/02/2024

Biało-granatowa łazienka

Biało-granatowa łazienka

Biało-granatowa łazienka to elegancka kombinacja kolorów, która nadaje pomieszczeniu nowoczesnego wyglądu, ale także dodaje mu charakteru i głębi. W biało-granatowej łazience spotykamy się z harmonijnym połączeniem klasycznej bieli z głębokim odcieniem granatu – a to bezsprzecznie – zachwyca!

Łazienka biało-granatowa – jak ją urządzić?

Biała wanna na tle grantowych płytek to doskonałe połączenie

Urządzając łazienkę biało granatową warto skupić się na równowadze pomiędzy tymi kolorami. Duże białe płytki umieszczone na ścianach i podłodze powiększą przestrzeń, a granatowe akcenty podkreślą wyjątkowy charakter łazienki. Można wykorzystać je na wydzielenie poszczególnych stref pomieszczenia, ale również użyć detali, które będą nie tylko praktyczne ale staną się ozdobą wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie granatu w kolorze mebli. Duże szafki pod blatem to miejsce do przechowywania, które porządkuje pomieszczenie, jednocześnie może stanowić element dekoracyjny strefy umywalkowej, jeśli nadamy mu odpowiednią barwę. Granat dobrze współgra z jasnym beżem oraz szarością, więc jeśli chcemy wykorzystać także inne kolory, biel skupmy wtedy w produktach łazienkowych – umywalka, wanna i toaleta w bieli to warianty, które sprawdzą się doskonale w każdym stylu aranżacyjnym.

Jakie dodatki do łazienki biało-granatowej?

Dodatki do biało-granatowej łazienki

Dodatki odgrywają kluczową rolę w nadaniu charakteru każdej łazience – także tej utrzymanej w biało-granatowych tonacjach. Dodatkiem mogę być płytki w kolorze granatu, jak również mniejsze elementy wyposażenia łazienki. Funkcjonalna łazienka to taka w której nie może zabraknąć pięknych ręczników, dywaników czy koszy na pranie, a także pojemników na kosmetyki czy biżuterię – wszystkie je można dobrać w kolorystyce pasującej do wnętrza. Granatowe lub białe elementy świetnie sprawdzą się w całości wnętrza, jeśli ich tło będzie kontrastujące. Możemy zastosować również rośliny doniczkowe w białych lub granatowych donicach. Dodadzą świeżości i życia do łazienki.

Aranżacja biało-granatowej łazienki

Aranżajca biało-granatowej łazienki z kabiną Prestige

W aranżacji biało-granatowej łazienki kluczowe jest dbanie o szczegóły. Biel na ścianach w połączeniu z granatowymi akcentami nadaje pomieszczeniu eleganckiego charakteru. Lustro podkreśla głębię przestrzeni, natomiast lampy nad wanną tworzą przyjemną atmosferę relaksu. Szczególną uwagę należy zwrócić na detale kabiny oraz wykończenia w kolorze chromu, które sprawiają, że całość aranżacji wygląda elegancko i czysto. Spójność tego wnętrza sprawia, że chętnie skorzystalibyśmy z kąpieli i odetchnęli w nim po całym dniu zmagań z codziennymi obowiązkami.

Inspiracje Data publikacji: 23/02/2024