Inspiracje Data publikacji: 10/11/2023

Biało-zielona łazienka – inspiracje i aranżacje

Biało-zielona łazienka – inspiracje i aranżacje

Nowoczesna biało – zielona łazienka to wnętrze, które nas uspokoi i zapewni relaks w czasie kąpieli. Jeśli chcesz poczuć się w swojej łazience jak w świecie pełnym harmonii kolorów i świeżości, biało-zielona paleta stanie się nie tylko estetycznym wyborem, ale także źródłem relaksu w przestrzeni łazienkowej.

Biało-zielona łazienka – jak ją urządzić? 

Projektowanie łazienki w odcieniach zieleni i bieli to modny trend, ale przede wszystkim praktyczne podejście do stworzenia miejsca do kąpieli. Jak zatem stworzyć biało-zieloną łazienkę? Oto kilka naszych porad:

  • Warto zwrócić uwagę na dobór materiałów – naturalne materiały to najlepszy pomysł na wyposażenie łazienki – połączenie białych i zielonych płytek z drewnianymi akcesoriami oraz produktami wykonanymi z materiałów naturalnego pochodzenia to dobry pomysł na osiągnięcie ciekawego efektu wizualnego,
  • Wybierz zieleń o butelkowym odcieniu – doskonale kontrastuje z bielą, jednocześnie ożywi wnętrze,
  • Wprowadź do wnętrza drewno o naturalnym jasnym odcieniu – sprawi, że wnętrze będzie przytulne,
  • Pamiętaj o roślinach – stanowią one urozmaicenie aranżacji i wprowadzają naturalny klimat,
  • Dobierz oświetlenie – powinno ono podkreślać faktury i kolory poszczególnych stref łazienki,
  • Uatrakcyjnij wnętrze subtelnymi dodatkami – zielone ręczniki, dywaniki i inne tekstylia dodadzą charakteru łazience

Jako specjaliści w dziedzinie kąpieli, przedstawiamy dwa alternatywne pomysły na aranżację łazienki, które pomogą zachować równowagę między elegancją a świeżością w niewielkim wnętrzu.

Zielono-biała łazienka w bloku 

Zielono-biała łazienka w bloku

Pomysł na tą łazienkę opiera się na połączeniu bieli, zieleni i szarości. Każda strefa charakteryzuję się inną kolorystyką, ale wszystkie razem tworzą pełnią harmonii aranżację. Myśląc o łazience w bloku, często decydujemy się na kabinę prysznicową, nie biorąc w ogóle wanny pod uwagę. Jednak jak widać w przestawionej aranżacji, wanna stanowi doskonały element wyposażenia zaproponowanej łazienki, stając się jej centralnym punktem. Nie zabiera dużo miejsca, a uatrakcyjnia pomieszczenie. Główną rolę gra tutaj jednak kontrast pomiędzy zielenią a bielą płytek ściennych. Podłoga z jasnych drewnianych desek ułożonych w jodełkę, ociepla całość aranżacji. Polecamy łączyć ze sobą różne materiały i struktury, bo jak widać, tworzy to ciekawy efekt wizualny.

Produkty w łazience:

  • parawan wannowy serii FREE LINE typ: PW2/FREEII ,
  • wanna prostokątna serii FREE LINE typ: WP/FREE z obudową.

Nowoczesna zielono-biała łazienka ze strefą prysznica 

Nowoczesna zielono-biała łazienka z drzwiami prysznicowymi

Zieleń i biel w łazience nie muszą dominować. Mogą być ciekawym tłem dla produktów, która stanowią standardowe wyposażenie łazienki. Aranżacja pokazuje nowoczesną wersję małej łazienki, w której strefa prysznicowa z drzwiami przesuwnymi gra główną rolę. Wszystko ma być tu praktyczne i w pełni funkcjonalne. Barwy i estetyka wykonania podkreślają poszczególne części łazienki, wyodrębniając je z całości, a jednocześnie tworząc razem harmonijną, praktyczną przestrzeń łazienkową.

Produkty w łazience:

  • drzwi przesuwne serii TX5 typ: D4/TX5b
  • brodzik prostokątny serii SPACE MINERAL typ: B-M/SPACE

Odpowiednio dobrana zieleń stanie się integralną częścią białej łazienki, tworząc spójną i harmonijną całość. Czysta przyjemność w barwach bieli i zieleni zapewni świeży efekt kąpielowemu pomieszczeniu. Każdy pomysł na zielono-białą łazienkę będzie dobry, jeśli spełni nasze oczekiwania funkcjonalne i wizualne.

Inspiracje Data publikacji: 10/11/2023