Inspiracje Data publikacji: 18/01/2023

Jaki parawan nawannowy wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jaki parawan nawannowy wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jaki parawan nawannowy wybrać? To pytanie, które pojawia się, gdy wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową jest dylematem towarzyszącym podczas urządzania łazienki. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na montaż obu urządzeń jednocześnie. Dzięki zastosowaniu parawanu nawannowego możemy pogodzić racje zwolenników wanny oraz tych, którzy preferują kąpiel pod prysznicem. Radzimy jaki parawan sprawdzi się najlepiej w Twojej łazience!

Parawan nawannowy – co to jest?

Jest to funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie, które idealnie nadaje się w szczególności dla niewielkich pomieszczeń. Jest to produkt niemal idealny. Nie w każdej łazience zmieści się wanna i prysznic. Parawan nawannowy to swego rodzaju kompromis, który da nam sporą swobodę w dalszej aranżacji przestrzeni. To połączenie wanny i kabiny w jedno rozwiązanie. Konstrukcyjnie to kabina prysznicowa o wysokości, nadającej się do montażu na wannie, dzięki czemu uzyskujemy przestrzeń prysznicową w wannie. Parawan na wannę zbudowany jest ze szkła hartowanego, umocowanego w profilu ściennym lub w zawiasie, ustabilizowanego za pomocą dedykowanego wspornika. Jego najczęstsza wysokość oscyluje w granicach 140-150 cm, co w połączeniu z głębokością wanny zapewnia komfortową kąpiel pod prysznicem.

Zalety parawanów nawannowych

Nowoczesne parawany nawannowe posiadają wiele zalet. Warto zdecydować się na nie szczególnie w sytuacji, gdy musimy wybrać między wanną a kabiną prysznicową. Dzięki nowoczesnym i funkcjonalnym propozycjom z oferty Sanplast nie musisz z niczego rezygnować, nawet gdy masz naprawdę niewielką łazienkę. Dobrze dobrany parawan nawannowy gwarantuje nam zwiększenie funkcjonalności łazienki i zapewnia:

  • Efektywne wykorzystanie przestrzeni w łazience - parawan na wannę ma dwojaką funkcjonalność i daje możliwość wyboru między kąpielą w pozycji siedzącej a stojącej,
  • Podwójną funkcję strefy kąpieli - kąpiel w wannie to relaks, do którego wielu z nas przywykło, ale codzienny prysznic jest szybszy, wygodniejszy i bardziej ekonomiczny – parawan nawannowy spełnia oba kryteria – daje nam możliwość kąpieli zarówno w wannie jak i pod prysznicem,
  • Utrzymanie łazienki w czystości - parawan na wannę jest całkowicie szczelny, dzięki czemu unikamy zachlapania łazienki podczas brania prysznica,
  • Uniwersalność posadowienia - dają możliwość montażu w wersji lewej lub prawej,
  • Łatwość montażu - Instalacja parawanu na wannie polega na zamocowaniu do ściany profili lub zawiasów, instalacji ścianek lub drzwi oraz odpowiednim wypoziomowaniu produktu, (precyzyjne wykonanie montażu uchroni nas przed ewentualnymi niechcianymi skutkami takimi jak nieszczelność, uszkodzenia czy też trudności w otwieraniu i zamykaniu),
  • Tańsze wyposażenie łazienki – dzięki zastosowaniu rozwiązaniu 2w1 oszczędzamy na aranżowaniu dwóch odrębnych stref w łazience: kąpielowej i prysznicowej,

Parawan nawannowy – do jakiej łazienki pasuje?

Parawany nawannowe to produkty szczególnie dedykowane do wykorzystania w łazienkach o mniejszej powierzchni użytkowej. Jak wspomniane zostało wcześniej, zapewniają połączenie dwóch stref łazienkowych, co gwarantuje pełne zagospodarowanie dostępnego metrażu. W małych łazienkach, takich o wymiarach nawet 3-4 m2, możemy zamontować wannę o szerokości jednej ze ścian, a dodając na nią kabinę nawannową uzyskujemy komfortową i funkcjonalną przestrzeń kąpielową. Na rynku dostępne są te wykonywane z różnych materiałów, które mają wpływ nie tylko na estetykę, lecz także na praktyczne użytkowanie. Najczęściej wybierane są parawany ze szkła hartowanego. Jako producent wyposażenia łazienek – w swojej ofercie posiadamy szeroką gamę parawanów nawannowych, które możemy dopasować do wanien prostokątnych. Różnorodność modeli i rozmiarów umożliwia dopasowanie ich do wanny, tworząc nad wanną wygodną przestrzeń prysznicową. Nasze parawany nawannowe wykonano ze szczególną dbałością o formę i detale. Ich zróżnicowane wzornictwo pomoże dopasować produkt do każdej aranżacji łazienki. Chcemy dać Klientowi produkt, który będzie nienarzucający i pozwoli mu na stworzenie idealnej przestrzeni kąpielowej.

Rodzaje parawanów nawannowych

Różne konstrukcje produktów zapewniają wybór całkowitego zabudowania wanny – kabiną nawannową lub drzwiami nawannowymi wnękowymi lub zastosowania parawanu składanego na ścianę. Większość nowoczesnych parawanów wykonanych jest ze szkła hartowanego, co zapewnia nie tylko bezpieczeństwo i wysoką trwałość, ale również estetyczny wygląd. W ofercie Sanplast dostępne są parawany nawannowe do wanien prostokątnych z wysokiej jakości hartowanego szkła, spełniające najwyższe wymagania dotyczące funkcjonalności i designu. Zwolennicy tego typu rozwiązań mogą wybierać spośród parawanów marki Sanplast jednoczęściowych lub też złożonym z kilku elementów.

Parawan nawanowy stały

To produkt, który montowany jest na stanie na rancie wanny i nie można do ani złożyć ani przesunąć. To rozwiązanie, które sprawdzi się tam, gdzie oddzielenie strefy kąpieli od pozostałej części łazienki jest istotne. Warto przemyśleć ten wariant kiedy tuż przy wannie zamontowana jest umywalka lub toaleta.

Parawan nawannowy składany

Model, który można wygodnie składać sprawia, optycznie powiększy naszą łazienkę. Natomiast parawan w postaci rozłożonej doskonale zabezpieczy łazienkę przed zachlapaniem podczas kąpieli.

Parawan nawannowy przesuwny

Do najbardziej funkcjonalnych należą parawany nawannowe przesuwne, które mogą być jedno- lub kilkuczęściowe. To produkty, które mogą być wykorzystane do zabudowy wanny, która jest elementem wyposażenia wnęki. Tego typu wersje, mogą być zamontowane również jako wersje narożne ze ścianką boczną.

Jaki parawan nawannowy wybrać?

Dostępne w ofercie SANPLAST SA produkty mają od 70 do 180 cm szerokości. Ich różne konstrukcje pozwalają na wybór tego, który zabuduje naszą wannę w całości lub częściowo. Przy wyborze parawanu nawannowego pomoże nasza oferta, w której znaleźć można kilka propozycji.

Produkty serii Prestige III - KW/PRIII  oraz Free Line II - PW1/FREEII i PW2/FREEII urzekają swoją prostotą i minimalizmem formy. Dbałość i staranność, z jaką stworzone zostały wszystkie detale sprawiła, że produkty te nadadzą niepowtarzalny urok łazience, w której będą zamontowane. Alternatywnym wyborem może być oferta D2/TX5b serii TX5.

Wszystkie nasze parawany dedykowane są wannom prostokątnym. Są to interesujące designersko rozwiązania, w których zastosowano 150 cm wysokości taflę szkła, sprawią, że kąpiel jest jeszcze bardziej komfortowa.

  • Seria TX5b

Parawany nawannowe serii TX5b

D2/TX5b to przesuwny parawan nawannowy i wykonany jest z 5 mm tafli bezpiecznego szkła hartowanego z modyfikacją powierzchni szkła Glass Protect. To parawan dwuelementowy, który jest konstrukcją ramową, zamkniętą w profile poziome i pionowe. Ich dużą zaletą jest dostępność zarówno kolorów profili jak i wykończeń szklanych – tutaj znaleźć można szkło z sitodrukiem, który dodatkowo stanie się elementem dekoracyjnym łazienki. Płynne przesuwanie drzwi gwarantuje system jezdny oparty o rolki łożyskowe i rolki z możliwością odpinania. Otwieranie i zamykanie przesuwnego elementu zapewnia estetyczny dwupunktowy uchwyt. Regulowane profile przyścienne pozwalają na zniwelowanie krzywizny ściany. Dzięki dostępności ścianki bocznej możliwe jest także stworzenie kabiny narożnej nawannowej.

  • Seria Free Line II

Wysokość parawanów serii Free Line II to 150 cm. W połączeniu z głębokością wanny uzyskujemy wygodną i szczelną kabinę kąpielową, zabezpieczającą łazienkę przede zachlapaniem oraz zapewniającą ciepłą, przyjemną kąpiel w intymnych warunkach. Parawan zapewnia izolację cieplną, podobną jak w przypadku kabiny prysznicowej. Szczelność zapewnia chromowana listwa mocowana na wannie. W cenę każdego z parawanów wliczona jest modyfikacja powierzchni szkła Glass Protect.

Parawan nawannowy stały serii Free Line II

Parawany nawannowe PW1/FREE II to produkt z elementem stałym wykonanym ze szkłem transparentnym 6mm, z detalami w kolorze chromowanym.

Parawan nawannowy dwuczęściowy Free Line II

Parawany wannowe PW2/FREE II posiadają wypełnienie z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 6 mm, a także wyposażone są w chromowane, mocowane do ściany wsporniki stabilizujące ich konstrukcję. Ruchowy element parawanu jest otwierany za pomocą eleganckich zawiasów i dwupunktowego uchwytu.

  • Seria Prestige

Parawan nawannowy wahadłowy Prestige

KW/PRIII to propozycja dla tych, którzy cenią pełną funkcjonalność produktów, a w ciągu dnia, chcieliby złożyć kabinę na ścianę wanny. Zastosowanie obrotowego zawiasu daje taką możliwość. Co więcej, kabina może być otwarta na zewnątrz i do wewnątrz sfery kąpieli. Została wykonana z 6 mm szkła z modyfikacją powierzchni szkła Glass Protect.

Parawan nawannowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Analizując jaki parawan nawannowy będzie najlepszy do Twojej łazienki, warto rozważyć kilka kwestii.

Oferta parawanów nawannowych marki Sanplast jest bardzo szeroka. W przypadku wyboru parawanu do wanny, aby zapewniła ona pełną swobodę wchodzenia do i wychodzenia z wanny. Aby zaopatrzyć wannę w parawan należy zwrócić uwagę na wysokość wanny oraz dostępną przestrzeń nad wanną. Sprawdźmy czy pozostałe wyposażenie łazienki nie będzie kolidowało z parawanem i czy bezproblemowo będzie można korzystać ze wszystkich produktów. Idealnie dobrany parawan nawannowy powinien stanowić z wanną harmonijną całość – nie tylko konstrukcyjną – wtedy zapewni odpowiednią szczelność całości – ale i estetyczną. Kupując parawan na wannę kierujmy się potrzebami wszystkich przyszłych użytkowników oraz aranżacją łazienki. Dostępne są wersje parawanów z profilami w kolorze białym, srebrnym błyszczącym czy chromowanym, srebrnym matowym oraz czarnym. Taki wybór wariantów pozwala dopasować produkt do każdej stylistyki wnętrza. Przyjrzyjmy się swojej łazience, zmierzmy wannę, spiszmy potrzeby a wtedy odpowiedź na pytanie czy warto zdecydować się na parawan nawannowy? – będzie prosta – Oczywiście, że warto!

Parawany nawannowe naszej marki to przede wszystkim rozwiązania kompleksowe, funkcjonalne i estetyczne. Istotne jest również to, że większość dostępnych na rynku parawanów możemy zainstalować w każdej chwili sprawiając, że nasza łazienka będzie jeszcze bardziej funkcjonalna.

Jeśli cenisz sobie nowoczesny design i nie chcesz rezygnować ani z wanny, ani z prysznica, sprawdź aktualną ofertę parawanów nawannowych Sanplast. Znajdziesz w niej szereg funkcjonalnych rozwiązań dla małych łazienek i nie tylko. Wybierz parawan nawannowy idealny do Twojej łazienki i ciesz się podwójną funkcjonalnością przestrzeni kąpielowej.

Inspiracje Data publikacji: 18/01/2023

Produkty powiązane