Kabina prysznicowa – z brodzikiem czy bez?

Baza wiedzy Data publikacji: 16/10/2018

Kabina prysznicowa – z brodzikiem czy bez?

Kabina prysznicowa – z brodzikiem czy bez?

Jedną z najważniejszych kwestii przy planowaniu łazienki jest wybór rodzaju wyposażenia kąpielowego. Jeśli już podjęliśmy decyzję o wyborze prysznica, pozostaje jeszcze zastanowić się, czy wolimy standardową kabinę z brodzikiem, czy może nowoczesną kabinę typu Walk-In, która daje więcej możliwości aranżacyjnych. Każde z tych rozwiązań posiada zarówno zalety, jak i pewne wady. Które z nich będzie bardziej korzystne w przypadku twojej łazienki?

Czasy, gdy w większości polskich łazienek znajdowała się prostokątna wanna, dawno minęły. Obecnie coraz częściej wybieramy kabiny prysznicowe, w tym również nowoczesne, minimalistyczne kabiny typu Walk-In, czasem także bez brodzika. Być może zastanawiasz się czy takie rozwiązanie jest korzystne. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, wszystko zależy od wymiarów i kształtów łazienki, a także możliwości montażowych. Przy zakładaniu prysznica Walk-In konieczne jest wykonanie nowej wylewki w miejscu spływu, a także montaż odpowiedniej wielkości szyby. Sam wygląd oraz lokacja kabiny zależy od potrzeb i gustu domowników, co niejednokrotnie odbija się na możliwościach finansowych.

Łatwość montażu i koszty

Kabina Walk-In ma mniej elementów i wydaje się prostszym rozwiązaniem. Jeśli decydujemy się na rozwiązanie bez brodzika, ważną kwestią jest fachowa instalacja odpływu wody. Aby woda mogła prawidłowo spływać, podłoga pod prysznicem powinna być odpowiednio wyprofilowana, tak by powstało lekkie nachylenie. Należy zatem najpierw fachowo ocenić jej grubość oraz wybrać optymalny sposób montażu odpływu.

Utrzymanie prysznica w czystości

Zwykła kabina z brodzikiem jest trudniejsza do utrzymania w czystości niż kabina typu Walk-In ponieważ ma większą ilość elementów montażowych. Trudniej dostać się do wszystkich zakamarków i rogów, przez co trzeba poświecić więcej czasu na dokładne jej doczyszczenie. Zachowanie w czystości kabiny Walk-In ogranicza się do mycia podłogi, szklanej ścianki oraz oczywiście samego zestawu natryskowego, panelu, baterii itp.

Wybierając system kabinowy, należy także uwzględnić fakt, że montaż Walk-In nie zawsze jest możliwy. Czasem nie pozwalają na niego warunki mieszkaniowe. Po dokonaniu wstępnego rozeznania tematu kosztów związanych z zastosowaniem obu systemów oraz możliwości montażowych w danej łazience, pozostaje już tylko zastanowić się, jaki prysznic będzie bardziej odpowiadał naszym gustom oraz który będzie bardziej komfortowy dla wszystkich domowników.

Baza wiedzy Data publikacji: 16/10/2018

Produkty powiązane