Inspiracje Data publikacji: 01/10/2021

Marmur i drewno - połączenie idealne

Marmur i drewno - połączenie idealne

Planując łazienkę dobrze zdecydować się na wiodący styl, w którym ją urządzimy. Powinna być to stylistyka, w której czujemy się dobrze, która umożliwi nam odpoczynek oraz relaks w domowym spa. Możliwości w tym zakresie mamy oczywiście bardzo wiele, lecz coraz popularniejsze jest sięgnięcie po schematy sprawdzone, które wcale nie okazują się nudne. Jednym z tego rodzaju rozwiązań, łączących klasykę i sprawdzone nurty aranżacyjne jest łączenie w łazienkach dwóch materiałów – marmuru i drewna. Tego rodzaju zestawienie od lat jest stosowane w projektach łazienek, a w ostatnim czasie przeżywa mocny powrót do aranżacyjnych trendów.

Łazienka z marmurem i drewnem

Marmur i drewno – bogate możliwości aranżacyjne

Marmur uchodzi za materiał prestiżowy, nadający nieco luksusowego charakteru pomieszczeniom, w którym zostaje zastosowany. Znajdziemy go w wielu odmianach kolorystycznych, co jeszcze zwiększa jego możliwości aranżacyjne. Dzięki swojej eleganckiej formie i wielu kolorystycznym wariantom znajduje stylistyczne zastosowanie w różnorodnych pomieszczeniach - od korytarzy, przez kuchnie, na łazienkach kończąc. Jego elegancki wygląd oraz praktyczne zalety - np. odporność na wilgoć czy łatwość czyszczenia - sprawiają, że jest materiałem coraz częściej stosowanym w mieszkaniach.  Drewno to z kolei sprawdzony i ponadczasowy materiał, który świetnie sprawdzi się w bardzo wielu stylistycznych projektach. To materiał, który przybliża nas do natury, sprawia że czujemy się znacznie przytulniej w miejscu, w którym zaplanowaliśmy elementy wykonane z tego surowca. Mnogość jego form, faktur czy kolorystyk daje ogrom mozliwości aranżacyjnych. W przeciwieństwie do marmuru to materiał kojarzony z naturą, prostotą, powrotem do korzeni.

Minimalizm z domieszką luksusu

Coraz większą popularnością cieszą się eklektyczne stylizacje wnętrz, łączące ze sobą elementy bardzo luksusowe i wręcz przeciwnie - te przykuwające uwagę swoją prostotą. Idealnie wpisuje się w te tendencje trend łączenia marmuru z drewnem w łazienkach. Decydując się na zastosowanie tych materiałów stworzymy wnętrze minimalistyczne, lecz zaskakująco luksusowe, dające poczucie komfortu i solidnie zbudowanej przestrzeni. Łącząc biały marmur z ciemnym drewnem stworzymy miejsce przytulne i ciepłe, lecz niebanalne;  inwestując z kolei w czarny marmur połączony z elementami jasnego drewna, wykreujemy przestrzeń prezentującą się luksusowo. Bardzo istotne w przypadku stosowania tego rodzaju materiałów jest jednak zachowanie umiaru. Nadmiar marmuru może przynieść negatywny efekt - kreując wrażenie przepychu. Materiał ten potrafi także przytłoczyć i emanować zimnem. Chcąc uzyskać odpowiedni efekt stylizacyjny należy dostosować  odpowiednio ilość drewnianych elementów i uzyskać kompromis pomiędzy tymi dwoma materiałami. Dokonać tego możemy chociażby inwestując w dodatki - np. drewniane koszyki, pojemniki na mydło i szczoteczki czy też inne ozdoby.

Łazienka z marmurem i drewnem – dopasuj wyposażenie

Armatura łazienkowa Sanplast doskonale wkomponuje się we wnętrzach, w których jako materiał bazowy zastosowany został marmur oraz drewno. Zarówno kabiny prysznicowe jak i wanny z oferty Sanplast idealnie wpasują się do tego rodzaju przestrzeni. Na szczególną uwagę zasługują wanny wolnostojące, których wykorzystanie sprawi, że nasza łazienka będzie przypominać luksusowy salon spa.

Brodzik Open Mineral

Inspiracje Data publikacji: 01/10/2021

Produkty powiązane