Inspiracje Data publikacji: 15/03/2024

Szaro-brązowa łazienka

Szaro-brązowa łazienka

Szaro-brązowa łazienka świetnie sprawdzi się tam, gdzie chcemy nawiązać do środowiska, które nas otacza. Szarość kojarzy się z kamieniem, a brąz z korą drzewa i obie te barwy są bardzo dobrą inspiracją dla wyposażenia wnętrz. Łazienka to miejsce, w którym warto zadbać o harmonię i spokój, a właśnie naturalne kolory wprowadzają taki nastrój do wnętrz. Brązy dają poczucie bezpieczeństwa a szarość stanowi dla nich dobre tło. Połączenie tych dwóch barw jest coraz bardziej popularne – szczególnie w nowoczesnym stylu urządzania wnętrz. Szare i brązowe odcienie uzupełniają się wzajemnie i warto sięgać po różne ich tonacje.

Szaro-brązowa łazienka – jak ją urządzić?

Wanna Loft Line w szaro-brązowej łazienceKombinacja szarości i brązu może stworzyć wyjątkową atmosferę elegancji i spokoju. Podpowiadamy poniżej jak stworzyć doskonałą aranżację szaro-brązowej łazienki, w której funkcjonalność spotyka się z estetyką.

Dobre rozplanowanie stref w łazience w kolorze szarym i brązowym jest ważne, bowiem to właśnie tymi barwami możemy podzielić wnętrze na poszczególne funkcjonalności. Urządzając łazienkę pełną szarych i brązowych akcentów kolorystycznych, warto zastanowić się, która część wnętrza ma grać główną rolę.

Połączenie szarości i brązu tworzy subtelny kontrast, który dodaje głębi i charakteru łazience. Szare mogą być zarówno ściany jak i elementy wyposażenia, a brąz doskonale sprawdza się w drewnianych  meblach oraz detalach takich jak zabudowa wanny, dekory ścienne czy deski podłogowe. Pamiętajmy jednak, że jeśli jedna z barw ma ciemny odcień, druga powinna być jaśniejsza, aby wizualnie nie przytłoczyć wnętrza.

Paleta szarych kolorów brodzików do szaro-brązowej łazienki

Bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie strefy prysznicowej lub wannowej w jednym z tych kolorów. Oferta Sanplast proponuje brodziki mineralne w kilku odcieniach szarości: szary łupek, kamiennoszary i jasnoszary. Doskonale komponują się one zarówno z czarnymi elementami kabin prysznicowych jak i tymi wykończonymi chromowanymi detalami. Innym rozwiązaniem jest wyeksponowanie białej wanny na tle szarych lub ciemnoszarych płytek. Stanie się wtedy ona pierwszym elementem, który zwróci uwagę po wejściu do łazienki.

Jakie dodatki do szaro-brązowej łazienki? 

  Trapezowa wanna Free Line i kabina Classic II w szaro-brązowej łazience

W każdej łazience dodatki i akcesoria stanowią nie tylko uzupełnienie podstawowego wyposażenia, ale sprawiają, że staje się ona bardziej praktyczna. Planując łazienkę nie zapominajmy więc  o:

  • Drewnianych dodatkach – będą one świetnie współgrały z brązowymi elementami całej łazienki, dodadzą ciepła oraz poczucia przytulności – warto wykorzystać drewniane ramy lustra, półki, czy drewniane lub drewnopodobne wykończenia akcesoriów takich jak: kubek do szczoteczki, mydelniczka, stojak do papieru toaletowego, kosz na bieliznę czy koszyki do kosmetyków;
  • Białe tekstylia – takie jak ręczniki i dywaniki wprowadzą kontrast pomiędzy szarością i brązem, co wniesie w łazienkę świeżość i lekkość;
  • Dekoracje szklane – dekory ścienne wykonane ze szkła czy malowidła na szkle to doskonały sposób na wprowadzenie wyjątkowej elegancji do łazienki; dodatkowo odbiją światło, co sprawi, że wnętrze wyda się optycznie większe;
  • Oświetlenie – punkty doświetlające poszczególne części łazienki są zawsze dobrym pomysłem – kierunkowe kinkiety, światło dookoła lustra czy LEDowe oświetlenie strefy prysznicowej – każdy z tych pomysłów, sprawdzi się w szaro-brązowej łazience; warto jednak aby tym kolorom towarzyszyło oświetlenie o ciepłej barwie, które wspaniale zharmonizuje się z całością aranżacji.

Szklana ściana dekorem w łazience szaro-brązowej z kabiną Classic II

Aranżacja szaro-brązowej łazienki

Szaro-brązowa łazienka to doskonały sposób na stworzenie eleganckiego i przyjemnego miejsca do codziennej pielęgnacji i relaksu. Połączenie tych dwóch kolorów oraz odpowiednio dobranych dodatków może przekształcić standardową łazienkę w oazę spokoju i harmonii.

Basic Complete w szaro-brązowej łazience

W przedstawionej aranżacji prostota kabiny prysznicowej, umywalki oraz szafki są pierwszym, co rzuca się w oczy. To właśnie produkty świadczące o funkcjonalności tego wnętrza, grają w nim główną rolę. Jednak może zaskoczyć wzorzysta podłoga, która doskonale uzupełnia naturalną kolorystykę całości aranżacji.  Brązowe płytki ścienne oraz utrzymana w tej samej tonacji obudowa szafki stanowią dobrze dobrane tło dla bieli strefy prysznicowej oraz umywalkowej. Duże lustro powiększa optycznie tą niedużą łazienkę, a wszystko stanowi harmonijną aranżację, która zachęca do relaksujących chwil pod strumieniem wody.

Produkty w łazience:

  • kabina prysznicowa serii Basic Complete typ: KCDTr/Basic-SHP+Bza
  • umywalka serii Free Mineral typ: Unbo-M/Free
Inspiracje Data publikacji: 15/03/2024

Produkty powiązane