Inspiracje Data publikacji: 27/06/2023

Wanna czy prysznic? Co wybrać dla rodziny?

Wanna czy prysznic? Co wybrać dla rodziny?

Wszyscy to znamy – zamieszanie w łazience, woda na podłodze i plastikowe kaczki w każdym kącie. Łazienka musi być zaprojektowana w taki sposób, aby każdy z domowników niezależnie od wieku, mógł znaleźć w niej chwilę ukojenia lub chwilę na dobrą zabawę w wodzie. Każdy z nas ma inne potrzeby, ale dobre rozwiązania są w stanie zaspokoić potrzeby zarówno dzieci jak i dorosłych. Tworzenie przestrzeni bezpiecznej, wygodnej i praktycznej to trudne zadanie dla rodzin z dziećmi, ale podpowiemy, jak wyjść z tego wszystkiego z suchą podłogą! 

 Kąpiel dobrym pomysłem na czas w łazience                                                                          
W pierwszej kolejności zastanówmy się, w jaki sposób spędzamy czas w łazience. Czy są to szybkie kilkuminutowe wizyty pod prysznicem, czy oddajemy się w pełni relaksowi oraz pielęgnacji ciała? Czy wanna na wieczór zamienia się w okręt a Twoje dziecko w kapitana, czy może jest to szybkie wejście i wyjście? Liczba scenariuszy spędzania poranków i wieczorów w łazience z dziećmi i bez jest bardzo dużo - jedno jest pewne, należy poszukać rozwiązania idealnego. Podpowiadamy, jak można w różniej wielkości łazienkach stworzyć dobre miejsce dla wszystkich członków rodziny.

Wanna – na wieczorne podróże

Wanna Modesta - prostokąt na wieczorny relaks
Wanna jest idealnym rozwiązaniem dla dorosłych, którzy lubią wieczorami zanurzyć się w gorącej kąpieli. Jeśli cenisz sobie ten czas, w łazience nie może jej zabraknąć. Dla dzieci jest to często również najlepszy punkt wieczornych rytuałów przed spaniem – wówczas wanna zamienia się w płynący okręt lub jest pierwszym miejscem treningowym do nurkowania. Wanny marki SANPLAST idealnie dopasujesz do przestrzeni każdej łazienki - dużej lub małej. Możesz zdecydować się na tradycyjną – prostokątną lub nieco bardziej oryginalną symetryczną, asymetryczną, owalną, trapezową, czy sześciokątną. Mnogość serii i rozmiarów i głębokości pozwoli na znalezienie tej, która będzie doskonała zarówno do naszych potrzeb jak i wnętrza. Atutem wanny jest również większa możliwość ruchu dorosłego podczas pilnowania kąpiącego się dziecka, nie ma wówczas konieczności wchodzenia z nim do wanny.

Kabina prysznicowa – na dobre poranki 

Kabina dopasowana do wszystkich użytkowników - Freezone
Kabinę prysznicową na pewno wybiorą wszyscy Ci dorośli, którzy cenią sobie szybkie kąpiele, a także nastolatkowie, którzy są zawsze w biegu. Kabina prysznicowa to doskonały wybór, gdy rodzina jest większa i łazienka jest tylko krótkim przystankiem o poranku,  a także w przypadku, gdy dysponujemy niewielką przestrzenią. Wówczas można wybrać model, który będzie zajmować mało miejsca- najlepiej narożny. Dostępnych na rynku mamy wiele serii które dopasujemy zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wymiarowym do naszego pomieszczenia. Kabina prysznicowa jest bezpieczniejszym rozwiązaniem np. dla osób z dysfunkcjami ruchowymi, czy osób starszych. W przypadku dzieci, które nie lubią wody, lepiej wybrać wannę. Wysokość natrysku ze słuchawki prysznicowej może przestraszyć dzieci, które dopiero oswajają się z zanurzaniem głowy. 

Wanna i kabina – najlepsze rozwiązanie. Wybór należy do Ciebie

2w1 - wanna i kabina
Szybkie poranki i powolne wieczory? Dla wszystkich, którzy mogą sobie pozwolić na montaż zarówno kabiny jak i wanny w łazience- jest to z pewnością najlepsze rozwiązanie, które spełni oczekiwania wszystkich domowników. Kompromisem dla wszystkich lokatorów, może być także wanna z parawanem nawannowym.

Czego potrzebujemy najbardziej? Co lubimy, a czego nie? Jak wyglądają Twoje poranki, a jak wieczory? Odpowiedź na te i inne pytania pozwoli na stworzenie idealnej łazienki dla rodziny. Pamiętajmy, że klasyczny minimalizm, nowoczesność, estetyka i wysoka jakość wykonania produktów sprawdzą się w każdej łazience, którą eksplorują rodziny wraz z dziećmi. Niezależnie, czy masz małą łazienkę, czy trochę większą przestrzeń, masz nieograniczone możliwości - mnogość kształtów wanien i brodzików, drzwi i kabin prysznicowych oferowanych przez SANPLAST, pozwolą na znalezienie produktu idealnego dla Twojej rodziny - małej i dużej.

Inspiracje Data publikacji: 27/06/2023

Produkty powiązane