Baza wiedzy Data publikacji: 19/01/2024

Wygodne wanny – jak wybrać i na co zwrócić uwagę?

Wygodne wanny – jak wybrać i na co zwrócić uwagę?

Wygodna wanna to jeden z najważniejszych elementów łazienki dla każdego wielbiciela kąpielowych przyjemności w wannie. Prostokątna, symetryczna, asymetryczna czy owalna, wolnostojąca czy zabudowa – każda z nich może być wygodną wanną, jeśli zostanie dobrze dobrana do naszych potrzeb. Jak zatem dobrać wannę aby była wygodną wanną?

Wybór wygodnej wanny 

Szeroka oferta wanien Sanplast - jak wybrać wygodną wannę?

Oferta rynkowa wanien jest bardzo szeroka. Wybór odpowiedniego modelu może być wyzwaniem. Przed rozpoczęciem zakupów warto zastanowić się, jakie oczekiwania mamy wobec wanny, a także jakie są nasze preferencje pod względem stylu – czy ma to być wanna klasyczna, nowoczesna czy może uniwersalna, która będzie pasowała do każdej aranżacji. W tym kontekście warto także uwzględnić dostępność przestrzeni w łazience, aby uniknąć problemów z instalacją. Zastanawiając się nad wyborem wygodnej wanny, rozważmy kilka kwestii:

Wygodna wanna prostokątna Free Line z kabiną nawnanową Free Line II

  • Miejsce montażu – istotne jest to, czy wanna będzie stała w narożniku, przy jednej ze ścian czy jako wolnostojący produkt, ozdobi centrum przestrzeni łazienkowej – wszystko to warto rozważyć i przygotować odpowiednio instalację hydrauliczną; to gdzie wanna będzie umiejscowiona wpłynie na finalny komfort użytkowania, bowiem dostęp do wanny i łatwość wejścia do niej oraz bezproblemowe utrzymanie w czystości to aspekty, które świadczą o funkcjonalności miejsca kąpielowego;
  • Sposób zabudowy – wiele wanien można uzupełnić, dedykowaną konkretnej wersji, obudową, która zapewnia stały dostęp do przestrzeni pod wanną; co więcej taka obudowa stanowi harmonijny komplet z wanną i jest jej estetycznym wykończeniem; jednak wannę można zabudować na różne sposoby – nie tylko dedykowaną obudową, ale i płytkami czy projektem indywidualnym dobranym do naszych potrzeb; ważne przy wykonaniu zabudowy, aby była ona stabilna i dopasowana do kształtu wanny;
  • Wymiary zewnętrzne wanny – wanna będzie wygodna wtedy, gdy będzie dobrze dopasowana do wnętrza łazienki, ale i do wzrostu jej użytkowników; specjaliści sugerują, że wygodna wanna to ta, która jest od 10-15 cm krótsza niż wzrost użytkownika; dla osób o wzroście 160cm najwygodniejsza będzie zatem wanna o długości 140cm, a dla tych, których wzrost to około 180-190cm, długość wanny 170cm, powinna być wystarczająca; stąd właśnie najczęściej wybieranymi wannami są te o długości 140-170cm;
  • Wymiary wnętrza wanny – przed finalnym wyborem wanny, warto sprawdzić jej wewnętrzne wymiary, bowiem mogą one się różnić w kilku wersjach wanien o tej samej długości; im szersze i dłuższe dno wanny, tym większa wygoda, oczywiście z zachowaniem ww. zasady 10-15cm.

Wygodna wanna – jaka powinna być? 

Czysta przyjemność w wygodnej wannie

Wybierając wannę, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim istotne jest dopasowanie wymiarów wanny do naszej sylwetki – zbyt duża czy zbyt mała wanna może wpłynąć negatywnie na komfort kąpieli. Dodatkowo, warto zastanowić się nad rodzajem materiału, z jakiego została wykonana wanna, ponieważ wpływa to zarówno na jej trwałość, jak i zdolność do utrzymania temperatury wody.

Wanna akrylowa czy mineralna - która wygodniejsza?

Wanna akrylowa posiada właściwości antypoślizgowe, co jest niezwykle ważne biorąc pod uwagę aspekty bezpieczeństwa. Wanny z akrylu sanitarnego cechują się doskonale gładką powierzchnią, dzięki czemu ich czyszczenie jest niezwykle łatwe. Akryl to tworzywo barwione w masie, więc wszelkie rysy łatwo usunąć poprzez polerowanie. Co więcej wanny akrylowe znakomicie utrzymują ciepło. Zapewnia to optymalną temperaturę nawet podczas długich kąpieli, co sprawia że wanna wydaje się być komfortowa i wygodna. Akryl jest też  niezwykle elastyczny, co daje możliwości technologiczne termoformowania go i kształtowania przetłoczeń, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie formy wanny do sylwetki ludzkiej.

Marka Sanplast oferuje także wanny wykonane z odlewu mineralnego. Łazienka wyposażona w wannę wykonaną z tego materiału, nabiera niepowtarzalnego stylu i charakteru. Wynika to przede wszystkim z właściwości materiału. Cechą charakterystyczną jest tutaj gładka powierzchnia pozwalająca na zachowanie znacznie lepszej czystości, aniżeli w przypadku klasycznych tworzyw używanych w wyposażeniu łazienkowym. Wanny z tego materiału przybierać mogą również znacznie bardziej nietypowe kształty, dzięki czemu wpasują się one w niemalże każdy styl aranżacyjny. Co więcej, ich wymiary wewnętrzne są bardziej bliskie wymiarom zewnętrznym niż w ich akrylowych odpowiednikach, z uwagi na fakt, że ścianki wanny są cieńsze a to generuje więcej miejsca kąpielowego. Dzięki temu wanna z odlewu mineralne jest niezwykle wygodną wanną, co docenia coraz więcej użytkowników.

Jak dostosować wannę do indywidualnych potrzeb? 

Wanna przyścienna w kilku wymiarach - wygodna wanna Luxo

Każdy z nas ma różne upodobania i potrzeby podczas kąpieli. Dlatego, tak ważne jest dopasowanie wanny do indywidualnych preferencji. Wygodna wanna to taka, w której nie czujemy się skrępowani i  mamy możliwość ruchu w czasie korzystania z niej. Dobierając produkt do siebie, zwróćmy uwagę na to czy podoba nam się jej projekt, czy pasuje nam oparcie pleców, czy jest ono pod odpowiednim kątem. Sprawdźmy jak jest wyposażona – czy jest dostępna w komplecie z obudową i systemem przelewowo-odpływowym, a może dostępna jest opcja napełniania wanny przez przelew. Wybór jest tak szeroki, że warto przeanalizować wszystkie oferowane rozwiązania. Nie tylko kształt ma znaczenie. Wygodna wanna powinna kojarzyć nam się z pełnym komfortem w kąpieli. A tylko wtedy poczujemy się w pełni zrelaksowani, gdy wanna będzie spełniania wszelkie nasze oczekiwania.

Wanna asymetryczna - wygodna wanna oszczędzająca miejsce w łazience

Dopasowując wannę do indywidualnych potrzeb, warto rozważyć także możliwość uzupełnienia jej dodatkowymi akcesoriami. Uchwyty ułatwiające wejście i wyjście z wanny, oparcia zwiększające komfort części lędźwiowej, stopnie, zagłówki, półki – wszystko to może sprawić, że wanna będzie jeszcze bardziej wygodna w użytkowaniu.

Co więcej, pamiętajmy, że marka Sanplast oferuje kabiny nawannowe, które zamontowane na wannie zwiększają jej funkcjonalność i dzięki połączeniu tych dwóch produktów, otrzymujemy w pełni wyposażoną strefą kąpieli w wannie i pod prysznicem. To łatwa możliwość posiadania wygodnej wanny i wygodnego prysznica – 2w1. Takie rozwiązanie zabiera niewiele miejsca, a jest niezwykle funkcjonalne.  

Wygodna wanna w małej łazience 

Wygodna wanna trapezowa Free Line w małej łazience

Wygodna wanna zainstalowana w małej łazience nie stanowi już dziś żadnego wyzwania. Oferta wymiarowa wanien jest tak szeroka, że dobranie odpowiedniej formy i wymiaru do wnętrza niedużej łazienki jest proste. Serie marki Sanplast oferują wymiary wanien prostokątnych już od 70x120cm, więc i najmniejsza przestrzeń może być wyposażona w strefę kąpieli w wannie. Alternatywnymi i coraz popularniejszymi rozwiązaniami kąpielowymi są wanny kompletne, których wyposażenie obejmuje wszystko co potrzebne do korzystania z wanny. Jedynym co należy podłączyć w łazience to instalacja wodno-kanalizacyjna. Wanny te dostępne są jako wersje akrylowe przyścienne i narożne prawe i lewe  już od 75x160cm a wersje wolnostojące wykonane z odlewu mineralnego już od 70x160cm. Są to wygodne wanny, których design sprawi, że staną się ozdobą każdej łazienki. Dzięki takim opcjom, mała łazienka może być centrum spa w domowym zaciszu.

Wanna mineralna Fuerta Mineral  70x160 cm w małej łazience

Wygodna wanna – podsumowanie 

W czasie podejmowania decyzji dotyczącej zakupu wygodnej wanny istotnych jest wiele czynników. To nie tylko nasze osobiste preferencje, ale i przestrzeń dostępna w łazience jak i potrzeby każdego finalnego użytkownika. Wygodna wanna powinna wpisywać się w styl łazienki i zapewniać pełen komfort podczas kąpieli, który możliwy jest dzięki dopasowaniu wymiarów wanny do sylwetki i dobraniu odpowiedniego materiału wykonania wanny. Oferta rynkowa, a szczególnie ta dostępna w marce Sanplast, zapewnia istnienie idealnej i wygodnej wanny dla każdego – wystarczy przeanalizować wszystkie detale i dostosować wannę, do tego, czego oczekujemy. Wygodna wanna to inwestycja w komfort i codzienny relaks, więc warto poświęcić czas na staranne dobranie  idealnego produktu.

Baza wiedzy Data publikacji: 19/01/2024

Produkty powiązane