Baza wiedzy Data publikacji: 28/06/2021

Łazienki w domkach 35m2 na zgłoszenie

Łazienki w domkach 35m2 na zgłoszenie

Domki na zgłoszenie robią w ostatnim czasie furorę i zyskują coraz większe rzesze zwolenników tej formy budownictwa. Czym są owe “domki na zgłoszenie”? To domki, które nie posiadają stałych fundamentów i mogą być wybudowane bez dopełniania większych formalności. Co więcej, to budynki, które możemy postawić na terenie działki rekreacyjnej, a ich postawienie nie wymaga pozwolenia na budowę. Z założenia takie domki są traktowane jako letniskowe, ale są i takie, wykorzystywane jako lokum całoroczne. Dzięki rozwojowi technologii mogą posiadać one solidne ocieplenie i ogrzewanie, co pozwala na spędzanie w nich czasu komfortowo także w chłodniejsze dni, a w praktyce nawet na mieszkanie w nich przez cały sezon. Domek na zgłoszenie jest świetną alternatywą dla osób, które nie potrzebują dużych przestrzeni, lecz marzą o własnym ogrodzie.  To także idealna inwestycja dla osób, które dysponują mniejszym budżetem, lecz chcą zachować niezależność i swobodę większa niż w przypadku np. zakupu kawalerki w bloku. Na jakie trudności mogą natknąć się osoby decydujące się na zakup domku na zgłoszenie? Jak już wspominaliśmy budowa tego rodzaju domków nie wymaga pozwolenia, należy ją jedynie zgłosić, a formalności w tym wypadku ograniczone są do minimum. Inwestorzy nie muszą martwić się więc zbędną formalizacją tego procesu. Równocześnie jednak stają przed innym wyzwaniem - domek na zgłoszenie muszą urządzić  dokładnie tak samo, jak w przypadku jego większych odpowiedników. Równocześnie jednak muszą pamiętać o maksymalnie użytecznym zagospodarowaniu przestrzeni, której w przypadku tej formy budownictwa nie jest zbyt wiele. Jednym z większych problemów z jakimi się w tym przypadku możemy spotkać będzie rozplanowanie i urządzenie funkcjonalnej łazienki.

Armatura w łazience domku na zgłoszenie

W przypadku domków na zgłoszenie będziemy na każdym kroku musieli myśleć o bardzo małej przestrzeni i ciasnych pomieszczeniach. Nie inaczej jest w przypadku łazienki w takim domu. Wybór armatury łazienkowej również będzie wiązał się z pewnymi kompromisami, na które będziemy musieli pójść. Zależnie od wybranego projektu być może uda się nam zmieścić niewielką wannę, ale w większości przypadków będziemy musieli zadowolić się kabiną prysznicową. Mniejsze kabiny - np.  typu walk in Space Wall  lub kabiny czterościenne z pełnym wyposażeniem – typu Basic Complete - z pewnością zmieszczą się w ciasnej przestrzeni łazienkowej. Dobrym rozwiązaniem będzie także inwestycja w brodzik na wymiar - wtedy problem dopasowania go do posiadanej przestrzeni zostanie rozwiązany.

Meble łazienkowe do domków do 35m2

Chcąc wyposażyć małą łazienkę w meble musimy oczywiście liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Przede wszystkim wszystko co zechcemy w takiej łazience umieścić powinno być odpowiednich wymiarów, można też rozważyć wykonanie na wymiar. Mile widziane są wszelkie rozwiązania z ukrytymi szufladkami i meble wielofunkcyjne. Warto pomyśleć także o wykorzystaniu przestrzeni np. pod umywalką lub inwestycji w meble łazienkowe z półkami do samego sufitu - zyskujemy wtedy dużo większe możliwości w zakresie wykorzystania posiadanej przestrzeni.

Ciasna łazienka z klimatem – to możliwe

Łazienki w domkach na zgłoszenie często posiadają niewielkie okno, co pozwala na wstawienie do niej chociażby niewielkich kwiatów, które odmienią całkowicie przestrzeń i panujący w niej klimat. Warto postawić również na inne naturalne ozdoby, które nawet w tak niewielkim pomieszczeniu pozwolą się nam zrelaksować w czasie kąpieli lub prysznica. Dobrym pomysłem mogą być chociażby: lustro, które wizualnie powiększy mocno ograniczoną przestrzeń, rolety okienne w odpowiedniej barwie, które pozwolą z kolei na to, by światło dzienne rozświetlało nasza łazienkę oraz zapachowe świece, które dopełnią klimatu.

Pomimo pewnych ograniczeń, które w sposób naturalny pojawiają się, gdy wybieramy tak mały domek, jest to rozwiązanie godne uwagi i rozważenia w przypadku posiadania działki rekreacyjnej. Jeśli na naszej działce znajdują się dodatkowo przyłącza wody, prądu i kanalizacji, ta forma budownictwa może okazać się bardzo łatwą drogą do uzyskania wymarzonego domu z ogródkiem.

Zalety domków na zgłoszenie:

  • minimum formalności;
  • szybki czas budowy;
  • bardzo niski koszt.
Baza wiedzy Data publikacji: 28/06/2021