Inspiracje Data publikacji: 17/05/2022

Umywalki nablatowe - armatura w trendach

Umywalki nablatowe - armatura w trendach

Wzorowo urządzona łazienka stanowi połączenie funkcjonalności ze spójnym estetycznie, atrakcyjnym wyglądem. Nie ma tu miejsca na kompromisy - oczekujemy, że pomieszczenie to będzie nie tylko zgodne z naszą estetyką, ale i maksymalnie praktycznie rozplanowane oraz ukierunkowane na potrzeby jego docelowych użytkowników.

Dylematów na drodze do wymarzonych efektów może być sporo, również w kwestii wyboru ceramiki łazienkowej. Nowoczesne rozwiązania aranżacyjne coraz bardziej jednoznacznie wskazują jednak rodzaj umywalek, który sprawdzi się praktycznie w każdej łazience.

Stylowa i funkcjonalna umywalka w nowoczesnej łazience

Umywalki różnią się między sobą choćby sposobem montażu. Mocowane do ściany, wolnostojące (np. tradycyjne modele na ceramicznej nodze, ukrywającej elementy instalacji), meblowe, wpuszczane w blat oraz umywalki nablatowe. Trendy wnętrzarskie ostatnich lat wskazują umywalki nablatowe jako modele najbardziej pożądane we współczesnych aranżacjach. Moda i niezaprzeczalne walory estetyczne idą w tym przypadku w parze z funkcjonalnością i wygodą użytkowania.

Moda na funkcjonalną estetykę - umywalki nablatowe

Sposób montażu umywalki nad powierzchnią blatu eksponuje całą jej misę. To stylowe i eleganckie rozwiązanie nadaje łazience charakteru, stanowiąc nie tylko praktyczny (i konieczny) element wyposażenia tego pomieszczenia, ale i jego wystroju. Tego typu umywalki sprawdzą się w łazienkach, utrzymanych w niemal każdym stylu aranżacyjnym. Uniwersalny i zarazem mocny akcent wizualny wzbogaci zarówno wnętrza łazienek minimalistycznych, nowoczesnych, jak i tych nawiązujących do stylu retro, czy loft.

Choć atrakcyjny wygląd umywalki nablatowej i szerokie możliwości dopasowania jej do stylu aranżacji łazienki są tutaj bardzo istotne, nie stanowią jedynej zalety tego rodzaju wyposażenia. Jeśli zdecydujesz się na umieszczenie pod blatem szafki - zyskasz w niej dużo więcej miejsca niż w przypadku umywalki chowanej pod blatem. Ponadto odpowiednia wysokość montażu i dobór łatwego w utrzymaniu czystości blatu wprowadzi nowy poziom komfortu użytkowania do Twojej łazienki.

Umywalka nablatowa - o czym należy pamiętać?

Wybierając umywalkę nablatową należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które mogą przesądzić o poziomie jej funkcjonalności i wygodzie codziennego użytkowania.

Po pierwsze montując tego typu umywalkę, należy prawidłowo wyznaczyć wysokość montażu. Odległość górnej krawędzi umywalki (a nie blatu!) od powierzchni podłogi powinna wynosić około 85 cm. Im głębsza misa umywalki, tym niżej należy zamontować blat. Nie można też zapomnieć o wyborze odpowiedniej armatury - biorąc pod uwagę nie tylko jej producenta, a co za tym idzie jakość, ale także same cechy konstrukcyjne. Umywalki nablatowe występują w dwóch wersjach: z otworami na baterię oraz bez nich. W drugim przypadku należy dobrać odpowiednio wysoki model baterii sztorcowej, mocowanej do blatu lub baterię ścienną.

Umywalka nablatowa - trendy na miarę nowoczesności

Nieistotne czy mowa o przestronnym salonie kąpielowym w sypialni, czy małej łazience w bloku lub na poddaszu - umywalka nablatowa jest uniwersalnym elementem wyposażenia łazienki. Niezależnie od stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie, z łatwością można dopasować idealny dla swoich potrzeb model. Choć na rynku dostępne są zarówno okrągłe misy, czy fikuśne kształtem wzory umywalek nablatowych, to prostokątne modele należą do tych najbardziej popularnych. Prosty kształt zapewnia maksymalnie wykorzystanie przestrzeni, łatwo też dopasować go do innych elementów wyposażenia łazienki, a klasyczne wzornictwo daje pewność, że armatura sprawdzi się przez długie lata.

Trendy wnętrzarskie, opierające się na coraz to bardziej nowoczesnych rozwiązaniach, starają się nadążać za potrzebami i wymaganiami współczesnych ludzi, tak w wymiarze praktycznym, jak i estetycznym. Nic więc dziwnego, że umywalki nablatowe są tak często wybierane przez architektów wnętrz, dekoratorów i codziennych użytkowników, a ich popularność sukcesywnie rośnie.

Umywalki nablatowe-wygoda strefy mycia

Inspiracje Data publikacji: 17/05/2022

Produkty powiązane